ANDRZEJ KORZYŃSKI

Mowa Ptaków

 Mowa Ptaków

Wykonanie

Nagranie

Film "Mowa Ptaków" Xawerego Żuławskiego, według scenariusza jego ojca - reżysera Andrzeja Żuławskiego, nie zakwalifikował się początkowo do konkursu 44. FPFF w Gdyni w 2019 r. Dopiero po interwencji PISF został dopuszczony do walki o Złote Lwy. Ostatecznie nagrody nie otrzymał, ale muzyka Andrzeja Korzyńskiego mogła rywalizować z soundtrackiem Leszka Możdżera do filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza".

Przebojowa piosenka "Dziewczyna zła" zaśpiewana przez Żanetę Palicę i Eryka Kulma Jr. powstała pod koniec lat 60. XX w. W wielu przypadkach Andrzej Korzyński skorzystał z tematów, które nie weszły do filmów Żuławskiego-Ojca, a doskonale pasowały do dramatycznej fabuły "Mowy Ptaków".

Utwór "Dziewczyna zła" powraca w finale pierwszej płyty albumu w trzech wersjach: fortepianowej (gra Rafał Kulczycki), z wokalizą Palicy (wersja thriller) i instrumentalnej w aranżacji Filipa Siejki z jego partią skrzypiec.

Na drugim krążku albumu znalazły się archiwalne nagrania przygotowane do filmów: "Na srebrnym globie", "Szmanka" i "Pavoncello" - ich pierwszego wspólnego filmu. Rarytasem jest opublikowana po raz pierwszy muzyka do filmu Andrzeja Żuławskiego "Kosmos", ostatniego, przy którym współpracował z Korzyńskim. Ciekawa i poruszająca to muzyka, pokazująca ogrom wyobraźni i pracowitość kompozytora.

Marek Dusza
GAD Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu