SAMSUNG Sound Stand HW-H610

SAMSUNG
Sound Stand HW-H610

Grające podstawki telewizorowe

W dziedzinie telewizorów Samsung od dawna już rozdaje karty. Jego modele są tak ekstremalnie smukłe, że brakuje miejsca na zwykłe gniazdo, nie mówiąc o głośnikach... Dlatego dla firm takich jak Samsung (i pozostałych producentów telewizorów) możliwość eleganckiego przeniesienia się z głośnikami pod ekran jest wręcz koniecznością.

Podstawka - bo tak firma nazwała swój nowy produkt - jest bardzo płaską konstrukcją, której design maskuje przeznaczenie. Nie ma tu frontowego panelu z głośnikami ani widocznych przycisków, ekranów, lampek; ot jest coś, co nie wygląda na nic więcej niż właśnie na podstawkę pod telewizor. Przewidywane telewizory do współpracy powinny znajdować się w przedziale 32–55 cali.

Przy dokładniejszej inspekcji odnajdziemy dyskretnie nadrukowane oznaczenia elementów sterujących na górnej krawędzi. Samsung Sound Stand HW-H610 jest na tyle płaski, że zasilacz nie zmieścił się do środka i został zrealizowany na podobieństwo tych w laptopach - wisi na przewodzie. Ponieważ z przodu nic nie ma, poszukajmy czegoś z tyłu - dwa gniazda HDMI (wejście i wyjście), USB, optyczne i audio 3,5 mm, oczywiście nie mogło zabraknąć bezprzewodowego Bluetooth.

Wszystkimi modelami Samsunga na rok 2014, z uwagi na rozbudowane właściwości bezprzewodowe (firma bardzo mocno weszła w temat), można sterować z poziomu darmowej aplikacji smartfonowej, z poziomu urządzenia (przyciski lub pilot) lub za pomocą Samsung Huba podłączonego do routera, który umożliwia kontrolę nad wieloma źródłami i głośnikami. Zatem telewizory firmy mające Samsung`s TV Sound Connect można podłączyć bezprzewodowo. Wewnątrz, w miejscu niedostępnym dla wzroku, zamontowano układ głośnikowy, który ma tworzyć konfiturację 4.2.

Brzmienie

Na charakterystykę przetwarzania ma niewątpliwie wpływ sposób umieszczenia głośników i konieczność promieniowania poprzez wąską szczelinę w przedniej części obudowy. Wysokie częstotliwości były przytłumione, ponadto wraz ze zmianą pozycji słuchacza pojawiają wyraźne różnice w ich tonacji i poziomie.

W takich okolicznościach predefiniowane ustawienia: Standard, Voice, Sports, Cinema i wirtualizujący surround przychodzą z dość skuteczną pomocą, nie tyle poprzez dopasowanie rodzaju brzmienia do ogólnego rodzaju materiału dźwiękowego (filmowego), co poprzez dopasowanie do konkretnego programu, warunków akustycznych, ustawienia, a także naszego gustu.

Ogólnie mamy do czynienia z brzmieniowym kompromisem i próbą wykreowania ciekawego brzmienia z niezwykle płaskiej podstawki; jak zwykle jest lepiej niż z samego telewizora, chociaż chciałoby się więcej. Testowaliśmy egzemplarz przedprodukcyjny, więc może na ostateczne wyroki jeszcze za wcześnie.

Waldemar Pegaz Nowak

Parametry

SAMSUNG Sound Stand HW-H610

 • Produkowany Tak
 • Moc [W] b.d
 • Wymiary głośnika 735 x 36,5 x 36
 • Głośniki b.d. konfiguracja 4.2
 • Wejścia x HDMI, optyczne, audio 3,5 mm, Bluetooth, NFC
 • Subwoofer 2 x wbudowane
 • Pasmo przenoszenia 20–20
 • Inne przewód audio 3,5 na

Podstawowe dane

Nasza ocena

 • Wykonanie: W ogóle nie zdradza głośnikowej natury. Obudowa wykonana z imitacji drapanej blachy.
 • Laboratorium: Dużo przyłączy dla innych urządzeń, telewizory Samsunga łączą się bezprzewodowo - czegóż chcieć więcej...
 • Brzmienie: ...chyba jednak lepszego brzmienia, bo w końcu do grania to urządzenie ma służyć.
LG Soundplate LAP340

LG
Soundplate LAP340

Cena: 1 700 zł

PHILIPS Soundstage HTL4110B

PHILIPS
Soundstage HTL4110B

Cena: 1 140 zł

SONY HT-XT1

SONY
HT-XT1

Cena: 1 450 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

POLK AUDIO
Signa S1

POLK AUDIO Signa S1

Soundbary stały się jedną z najważniejszych kategorii sprzętu A/V. Zdobyły w kinie domowym większą popularność niż wielo...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio