SAMSUNG
Sound Stand HW-H610

W dziedzinie telewizorów Samsung od dawna już rozdaje karty. Jego modele są tak ekstremalnie smukłe, że brakuje miejsca na zwykłe gniazdo, nie mówiąc o głośnikach... Dlatego dla firm takich jak Samsung (i pozostałych producentów telewizorów) możliwość eleganckiego przeniesienia się z głośnikami pod ekran jest wręcz koniecznością.

Nasza ocena

Wykonanie
W ogóle nie zdradza głośnikowej natury. Obudowa wykonana z imitacji drapanej blachy.
Laboratorium
Dużo przyłączy dla innych urządzeń, telewizory Samsunga łączą się bezprzewodowo - czegóż chcieć więcej...
Brzmienie
...chyba jednak lepszego brzmienia, bo w końcu do grania to urządzenie ma służyć.

Podstawka - bo tak firma nazwała swój nowy produkt - jest bardzo płaską konstrukcją, której design maskuje przeznaczenie. Nie ma tu frontowego panelu z głośnikami ani widocznych przycisków, ekranów, lampek; ot jest coś, co nie wygląda na nic więcej niż właśnie na podstawkę pod telewizor. Przewidywane telewizory do współpracy powinny znajdować się w przedziale 32–55 cali.

Przy dokładniejszej inspekcji odnajdziemy dyskretnie nadrukowane oznaczenia elementów sterujących na górnej krawędzi. Samsung Sound Stand HW-H610 jest na tyle płaski, że zasilacz nie zmieścił się do środka i został zrealizowany na podobieństwo tych w laptopach - wisi na przewodzie.

Ponieważ z przodu nic nie ma, poszukajmy czegoś z tyłu - dwa gniazda HDMI (wejście i wyjście), USB, optyczne i audio 3,5 mm, oczywiście nie mogło zabraknąć bezprzewodowego Bluetooth.

Wszystkimi modelami Samsunga na rok 2014, z uwagi na rozbudowane właściwości bezprzewodowe (firma bardzo mocno weszła w temat), można sterować z poziomu darmowej aplikacji smartfonowej, z poziomu urządzenia (przyciski lub pilot) lub za pomocą Samsung Huba podłączonego do routera, który umożliwia kontrolę nad wieloma źródłami i głośnikami.

Zatem telewizory firmy mające Samsung`s TV Sound Connect można podłączyć bezprzewodowo. Wewnątrz, w miejscu niedostępnym dla wzroku, zamontowano układ głośnikowy, który ma tworzyć konfiturację 4.2.

Brzmienie

Na charakterystykę przetwarzania ma niewątpliwie wpływ sposób umieszczenia głośników i konieczność promieniowania poprzez wąską szczelinę w przedniej części obudowy. Wysokie częstotliwości były przytłumione, ponadto wraz ze zmianą pozycji słuchacza pojawiają wyraźne różnice w ich tonacji i poziomie.

W takich okolicznościach predefiniowane ustawienia: Standard, Voice, Sports, Cinema i wirtualizujący surround przychodzą z dość skuteczną pomocą, nie tyle poprzez dopasowanie rodzaju brzmienia do ogólnego rodzaju materiału dźwiękowego (filmowego), co poprzez dopasowanie do konkretnego programu, warunków akustycznych, ustawienia, a także naszego gustu.

Ogólnie mamy do czynienia z brzmieniowym kompromisem i próbą wykreowania ciekawego brzmienia z niezwykle płaskiej podstawki; jak zwykle jest lepiej niż z samego telewizora, chociaż chciałoby się więcej. Testowaliśmy egzemplarz przedprodukcyjny, więc może na ostateczne wyroki jeszcze za wcześnie.

Waldemar Pegaz Nowak

Specyfikacja techniczna

SAMSUNG Sound Stand HW-H610
Moc wzmacniacza [W] b.d
Wymiary głośnika 735 x 36,5 x 36
Głośniki b.d. konfiguracja 4.2
Wejścia x HDMI, optyczne, audio 3,5 mm, Bluetooth, NFC
Subwoofer 2 x wbudowane
Pasmo przenoszenia 20–20
Inne przewód audio 3,5 na
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Może Cię zainteresować
SAMSUNG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu