DENON D-M37

DENON
D-M37

Minisystemy

Denon ma na swoim koncie wiele wysokiej klasy systemów mini, lecz D-M37 jest na ich tle prawdziwym mikrusem. Należąc do nowej linii M, zawiera całą "elektronikę" w jednej obudowie, a towarzyszy mu para niewiele większych zespołów głośnikowych.

Cały zestaw wygląda bardzo schludnie, nie można powiedzieć złego słowa o jakości wykonania, każdy detal został dopracowany. CD-amplituner prezentuje się oryginalnie, mechanizm i wyświetlacz przysunięto do lewej krawędzi, zostawiając prawą część frontu dla przycisków i pokrętła głośności. Niebieski wyświetlacz ma dwuwierszową matrycę, jest kontrastowy i czytelny nawet z dużej odległości.

Tego typu urządzenie nie obejdzie się bez stosownych wejść podręcznych. Dzisiaj oznacza to głównie USB, za pomocą którego możemy w łatwy sposób przenieść materiał zgromadzony na komputerze. Denon odtworzy tylko muzykę, system nie ma bowiem wyjść wideo - bo nie ma przecież odtwarzacza DVD. Decydując się na zewnętrzne źródła analogowe, podłączymy je do wejścia minijack; drugie gniazdo tego typu dostarcza sygnał do słuchawek. Możliwości rozbudowy elektroniki o zewnętrzne urządzenia nie są przełomowe, jednak Denon prezentuje na tle konkurencji dobry poziom.

Są dwa wejścia liniowe, z których jedno uzupełniono wyjściem, oraz niezależne wyjście subwooferowe - całkiem sensowne również w systemach stereofonicznych ze wzmacniaczami małej mocy, z małymi głośnikami; adekwatny subwoofer pozwoli znacznie rozszerzyć możliwości basowe systemu.

Denon D-M37 - współpraca z iPodem

Denon D-M37 można też skłonić do współpracy z iPodem, producent nie musiał w tym celu instalować specjalnych układów, gdyż stosowany przez Denona system stacji dokującej opiera się na przesyłaniu typowych sygnałów analogowych uzupełnionych cienkim przewodem sterującym; właśnie w tym celu umieszczono z tyłu dodatkowe gniazdko mini-jack.

Wbudowana funkcja timera ułatwia użytkowanie systemu, zwłaszcza tym osobom, które lubią przy muzyce zapaść w głęboki sen. CD-amplituner z wieży Denon D-M37 może mieć kolor czarny lub srebrny, głośniki występują również w dwóch wersjach - czarnej lub wiśniowej.

Pod symbolem D-M37 kryje się kompletny system; chociaż zarówno CD-amplituner jak i głośniki można kupić oddzielnie, to najbardziej opłacalna jest transakcja wiązana. Miniaturowe monitorki przygotowane przez Denona nie zadowolą chyba tylko tych, którzy ze względów ideologicznych chcieliby widzieć logo specjalistycznego producenta głośnikowego, bo w sensownej cenie nie dokupimy niczego wyraźne lepszego.

Dwudrożne konstrukcje Denona mają wszystko, czego od tej klasy produktu można oczekiwać. Okleina jest sztuczna, ale położona starannie, przetworniki wzbudzają zaufanie. Wysokotonowy to 25-mm tekstylna kopułka, niskośredniotonowy ma średnicę 14 cm. W tylną ściankę wkomponowano spory panel z jedną parą dobrych zacisków oraz zintegrowany z nim wylot bas-refleksu.

Brzmienie

Choć wielkość Denona D-M37 nie zapowiada dźwięku o wielkiej skali, to brzmienie mikrusów ma jaja - no, może jajeczka. Bez przymilania się, bez usilnych prób osiągnięcia komfortowego zrównoważenia, Denon D-M37 atakuje z wigorem, pozwala też sobie na całkiem sporo w zakresie poziomu dźwięku. Naładowany emocjami i detalami, gra ostro i rockowo.

Wcale nie jest do tego konieczny ogromny i nisko schodzący bas - na taki nie ma tutaj szans, jednak Denon potrafi wypełnić mocnym dźwiękiem całkiem duże pomieszczenie, opierając swe kompetencje głównie na rytmie, a nie na rozwlekłych pomrukach. W zakresie średniowysokotonowym mamy dobrą przejrzystość, a trochę podbarwień nie ciąży wrażeniu naturalności, lecz nawet dodaje żywości.

Radosław Łabanowski

Parametry

DENON D-M37

  • Produkowany Tak
  • Skład ACD
  • Przedwzmacniacz gramofonowy Nie
  • Wyjście słuchawkowe Tak

Podstawowe dane

  • 1 600 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Błyszczy precyzją wykonania. CD-amplituner z klasycznymi końcówkami mocy i całkowicie metalową obudową.
  • Laboratorium: Z dodatków można wyróżnić złącze USB oraz wyjście subwooferowe. System wyłącznie do słuchania muzyki.
  • Brzmienie: Dynamiczne, chwilami brawurowe, z pulsującym, rytmicznym basikiem. Zdolne wspiąć się na zaskakujące poziomy głośności.
SONORO Meisterstück

SONORO
Meisterstück

Cena: 6 000 zł

YAMAHA Piano Craft MCR-670

YAMAHA
Piano Craft MCR-670

Cena: 3 000 zł

PIONEER X-HM82

PIONEER
X-HM82

Cena: 2 250 zł

PIONEER P2

PIONEER
P2

Cena: 3 600 zł

Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SONORO
Meisterstück

SONORO Meisterstück

Wchodząc w erę cyfrową, urządzenia audio trzeba było dostosować do nowych sposobów transmisji muzyki. Pliki, smartfony,...