ULTRASONE i.Cans

ULTRASONE
i.Cans

Słuchawki

Jeśli ktoś myśli, że szaleństwo "i.podopochodne" go ominie, to jest w błędzie. W taki czy inny sposób dojdzie to i do niego - albo bezpośrednio, albo pośrednio, przez znajomych, albo - co bardziej prawdopodobne - przez dzieci.

I właśnie pod tym kątem od jakiegoś czasu przesłuchuję słuchawki przenośne i odtwarzacze MP3 - starsza latorośl nijak nie chce pojąć, że to obciachowe dla ojca i że będzie się z tym musiał kryć, kiedy przyjdzie do mnie zaprzyjaźniony audiofil... Ale jak mus to mus. Zresztą, i.Cansy Ultrasone od razu wpadły mi w oczy podczas wystawy High End 2006 w Monachium, którą opisywaliśmy w numerze 7/06 Audio.

Albo jeszcze inaczej - Dragana Zirkel, która wraz z mężem stanowi trzon PR-owego skrzydła firmy, kiedy tylko wymieniliśmy obowiązkowe uśmiechy i pocałunki, powiedziała, że muszę koniecznie czegoś posłuchać. I zanim zaprezentowała najnowsze flagowce firmy (a od roku moimi najlepszymi słuchawkami są Ultrasone PROLine2500, więc wiem o czym mówię), wcisnęła mi do ręki maleńki odtwarzacz i.Pod Nano z podpiętymi doń słuchaweczkami. Całość stanowiła plastycznie tak idealną całość, że myślałem, że słuchawki stanowią standardowe wyposażenie.

Dźwięk okazał się jednak tak dobry (muzyka została zapisana w bezstratnej kompresji Apple’a), że musiałem tę możliwość odrzucić. Wkrótce potem miałem okazję posłuchać i.Cansów Ultrasone z innymi przenośnymi odtwarzaczami i radyjkami (to też mój konik). Dźwięk jest, jak na słuchawki przenośne - fantastyczny - z niskim basem, delikatną górą. Korzystając z nich, trzeba wyłączyć wszelkie podbicia dołu w odtwarzaczach, już nie będą potrzebne. Jeszcze lepsza jest przestrzeń, reprodukowana tak dobrze dzięki opatentowanej budowie przetworników.

Są jednakże minusy - przede wszystkim słuchawki są dość trudnym obciążeniem dla scalaków w odtwarzaczach i grają znacznie ciszej niż standardowe słuchawki. Oznacza to, że aby uzyskać podobne natężenie dźwięku, należy odkręcić potencjometr głośności dwa - trzy razy mocniej. Ponieważ elementy wzmacniające w tego typu urządzeniach są raczej badziewne, więc nie wszystkie sobie z tym wyzwaniem poradzą. Ale w takim przypadku mam radę: proszę zmienić odtwarzacz albo od razu poszukać takiego, który zagra z i.Cansami Ultrasone, bo warto.

Słuchawki występują w kilku kolorach, wykończeniu itp. (ceny wersji złotej (aurum) i "nano" są nieco wyższe od standardowej) oraz przychodzą w gustownym, metalowym opakowaniu, do którego można chować złożone słuchawki albo cokolwiek innego, np. Humbrolki.

Wojciech Pacuła

Parametry

ULTRASONE i.Cans

  • Produkowany Tak
  • Typ Otwarte
  • Poduszka Wokółuszne
  • Masa 85
  • Impedancja (Ω)* 35
  • Pasmo przenoszenia (Hz) 20-20 000
  • Ergonomia ...wygodne, świetnie leżą...
  • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

Nasza ocena

  • Wykonanie: Maleństwa do sprzętu przenośnego...
  • Brzmienie: ...i nie gorzej grają, jedna z najlepszych propozycji do mp3 i iPodów na rynku.
MASTER & DYNAMIC MW50

MASTER & DYNAMIC
MW50

Cena: 2 100 zł

B&O PLAY Beoplay H9i

B&O PLAY
Beoplay H9i

Cena: 2 200 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-DSR9BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-DSR9BT

Cena: 2 333 zł

ULTRASONE Signature XDP

ULTRASONE
Signature XDP

Cena: 2 000 zł

Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD4.50BTNC

SENNHEISER HD4.50BTNC

HD4.50BTNC to jeden z najnowszych produktów Sennheisera i najlepszy model serii HD4, w której znajdują się dwie konstruk...