ULTRASONE i.Cans

ULTRASONE i.Cans

Jeśli ktoś myśli, że szaleństwo "i.podopochodne" go ominie, to jest w błędzie. W taki czy inny sposób dojdzie to i do niego - albo bezpośrednio, albo pośrednio, przez znajomych, albo - co bardziej prawdopodobne - przez dzieci.

I właśnie pod tym kątem od jakiegoś czasu przesłuchuję słuchawki przenośne i odtwarzacze MP3 - starsza latorośl nijak nie chce pojąć, że to obciachowe dla ojca i że będzie się z tym musiał kryć, kiedy przyjdzie do mnie zaprzyjaźniony audiofil... Ale jak mus to mus. Zresztą, i.Cansy Ultrasone od razu wpadły mi w oczy podczas wystawy High End 2006 w Monachium, którą opisywaliśmy w numerze 7/06 Audio.

Albo jeszcze inaczej - Dragana Zirkel, która wraz z mężem stanowi trzon PR-owego skrzydła firmy, kiedy tylko wymieniliśmy obowiązkowe uśmiechy i pocałunki, powiedziała, że muszę koniecznie czegoś posłuchać. I zanim zaprezentowała najnowsze flagowce firmy (a od roku moimi najlepszymi słuchawkami są Ultrasone PROLine2500, więc wiem o czym mówię), wcisnęła mi do ręki maleńki odtwarzacz i.Pod Nano z podpiętymi doń słuchaweczkami. Całość stanowiła plastycznie tak idealną całość, że myślałem, że słuchawki stanowią standardowe wyposażenie.

Dźwięk okazał się jednak tak dobry (muzyka została zapisana w bezstratnej kompresji Apple’a), że musiałem tę możliwość odrzucić. Wkrótce potem miałem okazję posłuchać i.Cansów Ultrasone z innymi przenośnymi odtwarzaczami i radyjkami (to też mój konik). Dźwięk jest, jak na słuchawki przenośne - fantastyczny - z niskim basem, delikatną górą. Korzystając z nich, trzeba wyłączyć wszelkie podbicia dołu w odtwarzaczach, już nie będą potrzebne. Jeszcze lepsza jest przestrzeń, reprodukowana tak dobrze dzięki opatentowanej budowie przetworników.

Są jednakże minusy - przede wszystkim słuchawki są dość trudnym obciążeniem dla scalaków w odtwarzaczach i grają znacznie ciszej niż standardowe słuchawki. Oznacza to, że aby uzyskać podobne natężenie dźwięku, należy odkręcić potencjometr głośności dwa - trzy razy mocniej. Ponieważ elementy wzmacniające w tego typu urządzeniach są raczej badziewne, więc nie wszystkie sobie z tym wyzwaniem poradzą. Ale w takim przypadku mam radę: proszę zmienić odtwarzacz albo od razu poszukać takiego, który zagra z i.Cansami Ultrasone, bo warto.

Słuchawki występują w kilku kolorach, wykończeniu itp. (ceny wersji złotej (aurum) i "nano" są nieco wyższe od standardowej) oraz przychodzą w gustownym, metalowym opakowaniu, do którego można chować złożone słuchawki albo cokolwiek innego, np. Humbrolki.

Wojciech Pacuła

ULTRASONE i.Cans

 • Produkowany Tak
 • Typ Otwarte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 85
 • Impedancja (Ω)* 35
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 20-20 000
 • Ergonomia ...wygodne, świetnie leżą...
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Zobacz też:

 
 

Podstawowe dane

 • 440 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Maleństwa do sprzętu przenośnego...
 • Brzmienie: ...i nie gorzej grają, jedna z najlepszych propozycji do mp3 i iPodów na rynku.
JBL Everest 700BT

JBL
Everest 700BT

Cena: 899 zł

SENNHEISER HD4.50BTNC

SENNHEISER
HD4.50BTNC

Cena: 899 zł

JAYS u-Jays Wireless

JAYS
u-Jays Wireless

Cena: 850 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-SR5BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-SR5BT

Cena: 799 zł

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
FOCAL Listen

FOCAL
Listen

Focal zaangażował się w projektowanie słuchawek już kilka lat temu, odnosząc natychmiastowy sukces po wypuszczeniu model...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio