AUDIO-TECHNICA ATH-MSR7

AUDIO-TECHNICA
ATH-MSR7

Słuchawki

Audio-Technica oferuje aż kilkadziesiąt modeli i widać, że specjalizuje się w dużych, klasycznych słuchawkach dookołausznych. MSR7 płyną w tym głównym nurcie.

Do testu otrzymałem egzemplarz w jasnobrązowym kolorze – takie są poszycia muszli, pałąka oraz dołączone przewody. MSR7 dostępne są ponadto w wersjach czarnej i czerwonej. Słuchawki wyglądają na bardzo masywne, ale ważą relatywnie niewiele, niecałe 300 g, więc nie ma się czego bać.

Muszle są duże, wypełnione gąbką i pokryte delikatną skórą, którą nałożono też na pałąk. Regulacja odbywa się poprzez wsuwanie i wysuwanie metalowych prowadnic z pałąka, nachylanie muszelek oraz ich okręcanie. MSR7 idealnie leżą na głowie, a wewnętrzne pierścienie z gąbki idealnie obejmują uszy. Oznaczenia L/R są widoczne na pierwszy rzut oka.

W słuchawkach Audio-Technica ATH-MSR7 użyto 45-mm przetworników o konstrukcji nazywanej przez producenta True Motion. Do budowy misek kryjących przetworniki użyto magnezu i aluminium, aby osiągnąć dużą sztywność przy niewielkiej masie. Przez trzy niewielkie otwory jest prowadzona wentylacja, jednak zasadniczo jest to konstrukcja zamknięta.

Przewód jest odłączany, w komplecie dostajemy 3 różne kable. Pierwszy to standardowy mini-jack/mini-jack (wtyk kątowy po stronie urządzenia przenośnego) o długości 1,2 m; drugi kabel, także 1,2 m, ma sterownie do Androida i urządzeń Apple, pozwalając na obsługę podstawowych funkcji oraz na odbieranie telefonu; trzeci – ma już długość 3 m i proste, standardowe wtyki mini-jack.

W zestawie nie znalazłem przejściówki ze średnicy 3,5 mm na standardową 6,3 mm. Oczywiście fakt, że kabel jest odłączany, powoduje, że można zastosować zupełnie inny. W zestawie znajdziemy też woreczek do transportu.

MSR7 są oferowane w trzech wersjach kolorystycznych. Do przenoszenia służy sporych rozmiarów pokrowiec.

MSR7 są oferowane w trzech wersjach kolorystycznych. Do przenoszenia służy sporych rozmiarów pokrowiec.

Odsłuch

Gdy trzyma się pałąk w dłoniach, wydaje się dość ciasny. Wrażenie to znika po włożeniu słuchawek na głowę, duża sprężystość i głębokość muszli powoduje, że Audio-Technica ATH-MSR7 są nie tylko wygodne, ale również leżą bardzo pewnie.

Odsłuch nie pozwala zawyrokować, czy faktycznie, zgodnie z deklaracjami producenta, pasmo przenoszenie sięga 5 Hz. Pewne jest natomiast, że bas jest świetny! Fundament jest zawsze mocny i soczysty, a jednocześnie kontrolowany. Bas jest bardzo głęboki, niezależnie od tego, czy słuchamy instrumentów akustycznych, czy dźwięków elektronicznych.

Ogólnie dźwięk prezentuje się jako bardzo dynamiczny, potężny i jednocześnie rytmiczny. Wszystko ma poważne rozmiary i masę, a do tego ukazuje się we właściwych miejscach. Średnica jest ofensywna i otwarta, góra też dostarcza solidnego pakietu informacji, w całym pasmie trudno dostrzec słabsze podzakresy. Nawet jeśli nie urzekają subtelnością, to grają żywo, efektownie i "prawdziwie". Na testowanych słuchawkach próbowałem również plików MP3; słuchawki radzą sobie z nimi wyjątkowo dobrze, podkreślając rytmiczność i dodając blasku. Muzyka z MSR7 nigdy nie była sucha i płaska.

Grzegorz Rogóż

Parametry

AUDIO-TECHNICA ATH-MSR7

 • Produkowany Tak
 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Impedancja (Ω)* 35
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 5-40 000
 • Sterowanie (podst./MFI/Android) -/tak/tak
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 1 100 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Solidne, duże, klasyczne słuchawki zamknięte. Duże przetworniki, precyzyjny system regulacji.
 • Funkcjonalność: Bardzo wygodne na głowie, ale nie składają się do transportu. W zestawie trzy rodzaje przewodów, również taki, który umożliwia obsługę urządzeń z iOS i Androidem.
 • Brzmienie: Energiczny, swobodny dźwięk nasycony w całym pasmie, szczegółowy, oparty na gęstym, dynamicznym basie.
MASTER & DYNAMIC MW50

MASTER & DYNAMIC
MW50

Cena: 2 100 zł

B&O PLAY Beoplay H9i

B&O PLAY
Beoplay H9i

Cena: 2 200 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-DSR9BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-DSR9BT

Cena: 2 333 zł

ULTRASONE Signature XDP

ULTRASONE
Signature XDP

Cena: 2 000 zł

Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD4.50BTNC

SENNHEISER HD4.50BTNC

HD4.50BTNC to jeden z najnowszych produktów Sennheisera i najlepszy model serii HD4, w której znajdują się dwie konstruk...