BEYERDYNAMIC
DT880

Ostatnio producent promuje nową gamę słuchawek T (jak Tesla), o których pisaliśmy przy okazji niedawnego testu T90, ale do tego porównania trafił klasyk z linii HiFi Premium. DT880 oraz DT990 to modele znane wśród audiofilów i, co ciekawe, produkowane w trzech wersjach impedancji.

Nasza ocena

Wykonanie
Klasyk, ale oryginalny - konstrukcja półotwarta.
Brzmienie
Neutralne i precyzyjne, profesjonalne.
Artykuł pochodzi z Audio

Możemy wybrać 600, 250 lub 32 omów, a decyzja winna być podyktowana parametrami urządzenia, do którego chcemy podłączać słuchawki. Coraz więcej produkowanych obecnie "nauszników" ma impedancję o wartości kilkudziesięciu omów i w kontekście sprzętu przenośnego jest to najlepszy wybór, choć nie ma poważnych przeciwwskazań, aby używać takich słuchawek ze sprzętem stacjonarnym.

Inną wyjątkową cechą słuchawek Beyerdynamic DT880 (w całym katalogu Beyerdynamica jest jeszcze jeden taki model - flagowe T1) jest konstrukcja. Producent określił ją jako półotwartą (semiopen).

Beyerdynamic prochu nie wymyślił, co nie zmienia faktu, że ten typ obudów spotyka się niezwykle rzadko. To coś pośredniego pomiędzy dwoma najczęściej występującymi wersjami - zamkniętą i otwartą.

Formalnie rzecz ujmując, można upierać się, że albo obudowa jest zamknięta, albo nie... Idea stojąca za tym rozwiązaniem jest bliska równie rzadkim obudowom głośnikowym z otworem stratnym. Punktem wyjścia jest konstrukcja zamknięta, zmodyfikowana szczelinami dyfuzyjnymi.

Beyerdynamic DT880 - wykonanie

Beyerdynamic DT880 z wyglądu przypominają słuchawki otwarte, zewnętrzne kapsle muszli są metalowe i uzbrojone w gęstą siatkę. Pierścienie obudów - już plastikowe, ale wykonane bardzo solidnie. Podtrzymujące muszle widelce połączono typowym mechanizmem "wsuwek" (z zapadkami) z dość grubym pałąkiem.

Od strony przylegającej do głowy obszyto go materiałem skóropodobnym, a okrągłe poduszki okalające uszy są welurowe - widać, że producent stara się zapewnić duży komfort.

Regulację ograniczono do wydłużania i skracania długości łączników pałąk-muszle oraz wahliwego widelca podtrzymującego te ostatnie, bez stosowania obrotowego przegubu; górna regulacja długości ma jednak pewien kontrolowany luz, pozwalający poduszkom dostosować się w wystarczającym zakresie do kształtu głowy.

Okrągłe poduszki są duże, okalają ucho, zostawiając mu sporo miejsca. Welurowy materiał, wspierany sprężystością pałąku, leży jak ulał, nie jest ani za ciasno, ani za luźno.

Okrągły, gumowany przewód o długości 3 m wyprowadzono z jednej muszli i zakończono 3,5-mm wtykiem, w komplecie jest oczywiście adapter na standard 6,3 mm. Producent dostarczył wykonane z miękkiego materiału etui, wypełnione gąbkową wkładką.

Odsłuch

Podstawą dla każdego dźwięku jest bezkompromisowa dokładność. Brzmienie jest wyjątkowo prawdziwe i wiarygodne. Słuchawki są bezlitosne dla każdego nagrania, umożliwiają jego precyzyjną analizę, która może jednak wywoływać tak zachwyt, jak i rozczarowanie.

 

Wszystko zależy od konkretnej realizacji. Beyerdynamic DT880 nie filtrują wyłącznie tych "kilku" audiofilskich płyt z każdej kolekcji, gdyż weryfikują różną jakość komercyjnych krążków, brzmiących pozornie podobnie.

W zakresie średnio-wysokotonowym Beyerdynamic DT880 są krytyczne, cechują się znakomitą szczegółowością, ukazują mnóstwo drobiazgów i wybrzmień. Aktywność ta jest dodatkowo eksponowana przez prezentację basu, raczej oszczędną, uzupełniającą.

Bas jest konturowy, również dokładny, zdyscyplinowany, jakby nie chciał żadnym swoim dźwiękiem przeszkodzić analizie, jaka jest prowadzona w wyższych partiach. Niezwykle wyrafinowane, profesjonalne brzmienie.

Specyfikacja techniczna

BEYERDYNAMIC DT880
Typ Otwarte
Poduszka Nauszne
Ergonomia Bardzo duże poduszki wykończone miłym welurem - nie tylko wygodnie, ale wręcz przyjemnie.
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu