AUDIO-TECHNICA
ATH-MSR7

Audio-Technica oferuje aż kilkadziesiąt modeli i widać, że specjalizuje się w dużych, klasycznych słuchawkach dookołausznych. MSR7 płyną w tym głównym nurcie.

Nasza ocena

Wykonanie
Solidne, duże, klasyczne słuchawki zamknięte. Duże przetworniki, precyzyjny system regulacji.
Funkcjonalność
Bardzo wygodne na głowie, ale nie składają się do transportu. W zestawie trzy rodzaje przewodów, również taki, który umożliwia obsługę urządzeń z iOS i Androidem.
Brzmienie
Energiczny, swobodny dźwięk nasycony w całym pasmie, szczegółowy, oparty na gęstym, dynamicznym basie.
Artykuł pochodzi z Audio

Audio-Technica MSR7 - budowa

Do testu otrzymałem egzemplarz w jasnobrązowym kolorze – takie są poszycia muszli, pałąka oraz dołączone przewody. MSR7 dostępne są ponadto w wersjach czarnej i czerwonej. Słuchawki wyglądają na bardzo masywne, ale ważą relatywnie niewiele, niecałe 300 g, więc nie ma się czego bać.

Muszle są duże, wypełnione gąbką i pokryte delikatną skórą, którą nałożono też na pałąk. Regulacja odbywa się poprzez wsuwanie i wysuwanie metalowych prowadnic z pałąka, nachylanie muszelek oraz ich okręcanie.

Audio-Technica MSR7 idealnie leżą na głowie, a wewnętrzne pierścienie z gąbki idealnie obejmują uszy. Oznaczenia L/R są widoczne na pierwszy rzut oka.

W słuchawkach Audio-Technica ATH-MSR7 użyto 45-mm przetworników o konstrukcji nazywanej przez producenta True Motion. Do budowy misek kryjących przetworniki użyto magnezu i aluminium, aby osiągnąć dużą sztywność przy niewielkiej masie. Przez trzy niewielkie otwory jest prowadzona wentylacja, jednak zasadniczo jest to konstrukcja zamknięta.

Audio-Technica MSR7 - dodatkowe wyposażenie

Przewód jest odłączany, w komplecie dostajemy 3 różne kable. Pierwszy to standardowy mini-jack/mini-jack (wtyk kątowy po stronie urządzenia przenośnego) o długości 1,2 m; drugi kabel, także 1,2 m, ma sterownie do Androida i urządzeń Apple, pozwalając na obsługę podstawowych funkcji oraz na odbieranie telefonu; trzeci – ma już długość 3 m i proste, standardowe wtyki mini-jack.

W zestawie nie znalazłem przejściówki ze średnicy 3,5 mm na standardową 6,3 mm. Oczywiście fakt, że kabel jest odłączany, powoduje, że można zastosować zupełnie inny. W zestawie znajdziemy też woreczek do transportu.

MSR7 są oferowane w trzech wersjach kolorystycznych. Do przenoszenia służy sporych rozmiarów pokrowiec.

MSR7 są oferowane w trzech wersjach kolorystycznych. Do przenoszenia służy sporych rozmiarów pokrowiec.

Odsłuch

Gdy trzyma się pałąk w dłoniach, wydaje się dość ciasny. Wrażenie to znika po włożeniu słuchawek na głowę, duża sprężystość i głębokość muszli powoduje, że Audio-Technica ATH-MSR7 są nie tylko wygodne, ale również leżą bardzo pewnie.

Odsłuch nie pozwala zawyrokować, czy faktycznie, zgodnie z deklaracjami producenta, pasmo przenoszenie sięga 5 Hz. Pewne jest natomiast, że bas jest świetny!

Fundament jest zawsze mocny i soczysty, a jednocześnie kontrolowany. Bas jest bardzo głęboki, niezależnie od tego, czy słuchamy instrumentów akustycznych, czy dźwięków elektronicznych.

Ogólnie dźwięk prezentuje się jako bardzo dynamiczny, potężny i jednocześnie rytmiczny. Wszystko ma poważne rozmiary i masę, a do tego ukazuje się we właściwych miejscach. Średnica jest ofensywna i otwarta, góra też dostarcza solidnego pakietu informacji, w całym pasmie trudno dostrzec słabsze podzakresy.

Nawet jeśli słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7 nie urzekają subtelnością, to grają żywo, efektownie i "prawdziwie". Na testowanych słuchawkach próbowałem również plików MP3; słuchawki radzą sobie z nimi wyjątkowo dobrze, podkreślając rytmiczność i dodając blasku. Muzyka z MSR7 nigdy nie była sucha i płaska.

Grzegorz Rogóż

Specyfikacja techniczna

AUDIO-TECHNICA ATH-MSR7
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Impedancja (Ω) 35
Pasmo przenoszenia (Hz) 5-40 000
Sterowanie (podst./MFI/Android) -/tak/tak
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu