HARMAN/KARDON
GO + PLAY

Mimo że sojusznicza marka JBL stacje dokujące ma rozpracowane od dawna, dowództwo koncernu Harmana uznało, iż temat produktów iPodopochodnych jest na tyle żywy, rozległy, wręcz eksplodujący i przynoszący profity, że zarabiać w ten sposób może również marka HK. Pomysłów wystarczy - klientów też.

Nasza ocena
Wykonanie
Przemyślany projekt sprzętu przenośnego, żadnych wystających elementów, mogących ulec uszkodzeniu w transporcie.
Funkcjonalność
Zasilanie bateryjne, gniazdo iPoda zabezpiecza go przed przypadkowym wypadnięciem w czasie transportu, pilot przekombinowany.
Brzmienie
Urządzenie "imprezowe" o efektownym brzmieniu opartym na basowej podstawie.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie

To, co się od razu zauważa, to wygodny sposób przenoszenia połączony z maksymalną troską o to, aby w czasie takich spacerów nasz drogocenny iPhone - kupiony za parę tysięcy złotych - nie wypadł przypadkiem na ziemię.

Samą stację Harman Kardon Go + Play wykonano solidnie, jak opancerzony pojazd - rura do przenoszenia i osłony głośników z drapanej stali nierdzewnej (Inox), żadnych wystających elementów, gniazda wejściowe zabezpieczone gumowymi uszczelkami jak w kamerze wideo, jest nawet schowek na pilota, jakby żywcem wyjęty z samochodu. Jednym słowem, industrialny i przemyślany design. Oczywiście mobilność konstrukcji nie miałaby większego sensu, gdyby wszędzie trzeba było ciągnąć kabel - od dołu znajdziemy pojemnik na 8 baterii (lub akumulatorków).

Pilot radiowy to osobna bajka. Pozwala na sterowanie w promieniu do 5,5 m, pracując na częstotliwości 2,4 GHz. Nie będę wszystkiego zwalał na firmę Harman, bowiem dostrzegam również - od czasu do czasu - ograniczenia własnego umysłu, ale powiem bez ogródek: ten pilot nie jest intuicyjny; ktoś, kto go projektował, chciał pójść śladami mistrza Jobsa i sprowadzić wszystko do poziomu "jednego przycisku", ale finalnie zrobił ich 6 i podpiął pod nie 23 różne funkcje. Ten pilot żyje własnym życiem i trzeba się go najpierw nauczyć (wyczuć), co nie wszystkim przychodzi łatwo…

W samym urządzeniu mamy do czynienia z bi-ampingiem, czyli osobnymi wzmacniaczami dla poszczególnych przetworników. Drugą specjalną techniką jest system inteligentnego (jak ja kocham to słowo) zarządzania procesorem DSP, w zależności od tego, czy gramy z kabla, czy z baterii. Z góry mówię, że nie grałem z baterii, ale przypuszczam, że chodzi tu o pewne uproszczenia w obróbce dźwięku, które w warunkach terenowych mają mniejsze znaczenie, a pozwalają ograniczyć konsumpcję energii.

Gniazdkologia - wejście audio w postaci mini-jacka, komponentowe wyjście wideo S-Video (filmy i zdjęcia na telewizor), USB ograniczone do synchronizacji iPoda z iTunes na PC, zasilanie. Mamy więc praktycznie wszystko, co w świecie odtwarzaczy przenośnych potrzebne, a poprzez wejście audio możemy też grać bezpośrednio z komputera, zastępując zwykłe głośniczki do PC.

Ładowanie iPoda odbywa się automatycznie nawet wtedy, gdy system jest wyłączony. W komplecie dostajemy: zewnętrzny zasilacz, pilot radiowy, przewód audio, adapter do tych malutkich iPodzików Mini i Nano oraz gumową wkładkę zabezpieczającą większe modele przez zbędnymi wibracjami.

Odsłuch

Jeśli komuś zależy na efektownym dźwięku z przenośnego urządzenia, to na bank będzie miał frajdę, a dodatkowo zrobi wrażenie na gościach. Bazę buduje wysokiej jakości bas - niski, a przy tym bez dudnień, krótki, kontrolowany.

Na tym fundamencie pojawia się przyjemny dla ucha środek z lekko wycofanymi wokalami i delikatnie uwypuklonymi blachami perkusji. Harman Kardon Go + Play nie gra liniowo, ale swobodnie, fizjologicznie, muzykalnie. Nie patrząc na urządzenie, można by obstawiać, że źródło jest sporo większe. Niejako w komplecie dostajemy więc możliwość grania głośnego, bez specjalnych zniekształceń. Za pomocą stacji Harman Kardon Go + Play nie nagłośnimy wielkiego balu, ale kilka par może potańczyć…

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry
HARMAN/KARDON GO + PLAY
Produkowany Tak
Stacja dokująca dla iPoda Tak
Wejścia/wyjścia mini-jack / S-VIDEO
USB Tak
Wi-Fi
Bluetooth nie
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
HARMAN/KARDON testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu