Kolumny REBEL w salonie Hifistation

06 sierpnia 2018 Promocje i prezentacje

Salon Hifistation poszerzył swoją ofertę o urządzenia młodego polskiego producenta kolumn głośnikowych REBEL.

Firma REBEL została założona w połowie 2015 roku, a pomysłodawcą przedsięwzięcia i projektantem kolumn jest Jacek Hrynkiewicz-Struss, elektronik i audiofil o 20-letnim doświadczeniu w branży audio. Na początku firma zaprezentowała małe podstawkowe kolumny Classic 10, następnie opracowała i wdrożyła do produkcji model podłogowy Classic 20.

Producent, chcąc odróżnić się na tle konkurencji, zrezygnował jednak z produkcji linii Classic, porzucił także przetworniki marki Scan-Speak, na których modele Classic były w całości oparte. Zamiast tego zainwestował czas, umiejętności i pieniądze w przygotowanie zupełnie nowej rodziny kolumn głośnikowych o nazwie Sentiment.

Kolumny z tej serii korzystają nie tylko z wysokotonowych przetworników Scan-Speaka, ale i z niesprecyzowanych głośników używanych "jedynie przez jedną z brytyjskich marek". Dwa modele z tej serii: Sentiment 20 oraz Sentiment 30 zostały wyposażone w opatentowane rozwiązanie MTL. To, jak podaje producent, linia transmisyjna dla głośników średniotonowych.

Rebel Sentiment 10

Rebel Sentiment 10

Hifistation ma w swojej ofercie model Rebel Sentiment 10. To dwudrożny system bassreflex z otworem stratnym z tyłu, z obudową wykonaną z płyty MDF o grubości 25 mm. Obudowa kryje zamontowany centralnie głośnik wysokotonowy SCANSPEAK z podwójnym magnesem, membraną kopułkowo-pierścieniową o średnicy 38 mm i powiększoną komorą wytłumiającą oraz dwa głośniki średnioniskotonowe o średnicy 6,5 cala ( 18 cm), wykonywane na zamówienie firmy REBEL.

Sygnałem steruje minimalistyczna zwrotnica. Całości dopełnia kombinacja okablowania wewnętrznego wykonana ze starannie dobranych przewodów z miedzi krystalicznej i srebra. Maskownice czarne z automatycznym mocowaniem magnetycznym. Obudowy wykonano i polakierowano z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Dostępne są 4 wersje kolorystyczne: jasny i ciemny dąb, lakier fortepianowy biały i czarny.

Cena: 9600 zł za parę w kolorach dąb jasny, dąb ciemny. Za lakiery fortepianowe (biały, czarny) dopłata 1000 zł.

Źródło: Hifistation

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu