Wzmacniacz zachował stonowany, elegancki wygląd znany z pierwszego modelu. Na pierwszy rzut oka Audio Reveal First mk II można rozpoznać po zaokrąglonych krawędziach obudów transformatorów oraz tym, że obudowa środkowa (kryjąca transformator sieciowy) jest od nich trochę wyższa.
Całość jest solidna i bardzo starannie wykonana. Na froncie (wykonanym z drewna) znajdują się 3 obrotowe pokrętła: po bokach zasilania oraz wyboru źródła, a w centrum - potencjometr głośności (blue Alps).
Pilot zdalnego sterowania powstał z metalu i drewna i idealnie wkomponowuje się w nowoczesną stylistykę urządzenia.
Ważniejsze zmiany dotyczą jednak wnętrza urządzenia - nowe transformatory pomogły uzyskać większą o 20% moc i umożliwiły podłączenie zarówno kolumn 4-omowych, jak i 8-omowych. Zastosowane kondensatory to m.in. brytyjskie Clarity Cap w torze sygnału. W mkII pracują lampy mocy KT88 Psvane, zaś sterujące to ECC82 (12AU7) oraz ECC83 (12AX7).
Na tylnej ściance Audio Reveal First mk II prawie bez zmian. Są tu gniazdo zasilania, pozłacane gniazda RCA (łącznie możemy podłączyć 4 źródła) oraz solidne zaciski głośnikowe. Pojawił się natomiast nieduży, dwupozycyjny (4 lub 8 omów) przełącznik impedancji kolumn, czytelnie opisany i umiejscowiony nad zaciskami głośnikowymi lewej kolumny.
Konstruktor i właściciel firmy zapewnia, ze cena nowego modelu Audio Reveal First mk II będzie niewiele wyższa od jego pierwszej wersji. Dokładną kwotę poznamy już na tegorocznych targach Audio Video Show 2022 i tam też będzie można kupić pierwsze egzemplarze tego wzmacniacza.
Prezentujemy kilka zdjęć ze spotkania, a także link do naszego testu pierwszej wersji wzmacniacza
Poniżej konstruktor wzmacniaczy i właściciel oraz model Audio Reveal Second