Bydgoski salon Audio-Connect zaprasza na spotkanie z fińskimi kolumnami Gradient

27 kwietnia 2012 Promocje i prezentacje

W ofercie bydgoskiego salonu Audio Connect znalazły się kolumny Gradient. Chętni mogą w każdej chwili posłuchać, jak brzmi dźwięk naprawdę wysokiej klasy.

W ofercie bydgoskiego salonu Audio Connect znalazły się kolumny Gradient. Chętni mogą w każdej chwili posłuchać, jak brzmi dźwięk naprawdę wysokiej klasy.

Gradient Evidence MK IV

gradient_evidence_mkiv_minGradient Evidence MK IV to kolumny, które można ustawić nawet bardzo blisko tylnej ściany, nie tracąc przez to nawet w najmniejszym stopniu na jakości reprodukowanego dźwięku.

Gradient Evidence to najbardziej uniwersalny model. Jego konstrukcję oparto na tym samym koncepcie co flagowe kolumny Gradient Revolution. Ten mały brat modelu Revolution znakomicie poradzi sobie w pokojach, w których wiele innych kolumn będzie reprodukować mocno podbarwiony dźwięk.

Muzyka reprodukowana przez Gradient Evidence Mk IV jest skierowana bezpośrednio na słuchacza, a przez to odbicia dźwięku nie degradują jakości prezentacji. Ten model udowadnia, że właściwe kolumny mogą być używane w każdym (także bardzo małym) pokoju, nawet ustawione blisko tylnej ściany i to bez degradacji jakości dźwięku.

Kolumny mogą służyć także jako fronty w wysokiej klasy systemach kina domowego.

  

Gradient Helsinki 1.5

gradient_helsinki1.5_minGradient Helsinki wykorzystują "kontrolowaną kierunkowość", czyli kwintesencję unikalnej filozofii budowy kolumn firmy Gradient. Dzięki skierowaniu bezpośrednio na słuchacza większej ilości średnich i wysokich tonów, a znacznie mniejszej na powierzchnie odbijające, słuchacz doświadcza w większych stopniu faktycznej zawartości samego nagrania, a w mniejszym tego, co jego pokój odsłuchowy dodaje od siebie.

Każde pomieszczenie odsłuchowe sprawia, że powstają podbicia lub dołki w paśmie poniżej 200Hz – jakie, to zależy od wymiarów pokoju, czyli jego długości, szerokości i wysokości. Te najbardziej słyszalne wynikają z najmniejszego z tych wymiarów – zazwyczaj jest to odległość sufitu od podłogi. Dipolowy układ głośników basowych stymuluje bas tylko w jednym kierunku (w kierunku wychylenia membrany), a nie w pozostałych dwóch. Dzięki temu ograniczony jest wpływ wysokości pomieszczenia, oraz drugiego wymiaru znajdującego się pod kątem 90 stopni od kierunku propagacji dźwięku, na powstawanie podbić i dołków w zakresie niskich tonów.

Ilość basu uzyskiwanego z kolumn Gradient Helsinki można łatwo regulować poprzez kąt dogięcia kolumn. Doginanie kolumn do środka ma zauważalny wpływ na ilość uzyskiwanego basu. Im większy kąt dogięcia do środka tym więcej basu. Również im dalej ustawimy te kolumny od ścian, tym bardziej mogą one być odgięte na zewnątrz.

W małych pokojach odsłuchowych, oraz w tych z szeroką tylna ścianą, można poeksperymentować z zupełnie innymi ustawieniami kolumn niż opisywane powyżej. Umieszczając Gradient Helsinki bezpośrednio przy tylnej ścianie można uzyskać otwartą i dynamiczną scenę dźwiękową nawet jeśli nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni wokół kolumn. Przy takim rozwiązaniu kolumny powinny być ustawione membranami basowych wooferów skierowanymi do wewnątrz.

Gradient Revolution MK IV

gradient_revolution_mkiv_minGradient Revolution MK IV to unikalne połączenie zalet dużej kolumny podłogowej i małego monitora. Obracalna, dipolowa sekcja basowa i koaksjalny woofer średniotonowy zdecydowanie odróżniają tę konstrukcję od tradycyjnych kolumn. Dźwięk reprodukowany przez Revolution jest dzięki temu rozwiązaniu skierowany bezpośrednio na słuchacza, co pozwala uniknąć negatywnego wpływu odbić powstających w pokoju.

Gradient Revolution MK IV mogą być ustawiane w pokoju tak jak kolumny dipolowe. W takim przypadku ustawienie ich o metr czy nawet dwa metry od tylnej ściany jest zdecydowanie korzystne. Sekcję basową Revolution można skierować w jedną z trzech stron, a to unikalne rozwiązanie pozwala kontrolować powstawanie niechcianych fal stojących. Jeśli kolumnę panelową ustawimy blisko ściany, bas będzie znacząco ograniczony, a średnica podbarwiona w związku z pierwszymi odbiciami.

Gradient Revolution MK IV radzą sobie z tymi obydwoma problemami. Gdy ustawia się je blisko ściany moduł basowy będzie skierowany w stronę bocznej ściany. Jeśli basu jest za dużo, można nieco zmniejszyć jego ilość, oddalając kolumny od tylnej ściany, a także dostroić go obracając moduł basowy o kilka stopni w stosunku do bocznej ściany. Dzięki opracowanemu wzorowi promieniowania w zakresie tonów wysokich i średnich niechciane pierwsze odbicia są minimalizowane. W efekcie brzmienie będzie gładkie, spójne, dźwięk otwarty, a barwa prawidłowa.

Audio-Connect

ul. Pomorska 15,
85-046 Bydgoszcz
tel.:
605 931 859
604 466 810
(52) 341 12 49
e-mail: biuro@audio-connect.pl
www: audio-connect.pl

Godziny otwarcia:
Pn-Pt:
10:00 - 18:00
Sob.:
10:00 - 14:00

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu