Kolumny Gradient Helsinki w gdańskim salonie Premium Sound

17 maja 2013 Promocje i prezentacje

Gdański salon Premium Sound zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą bliżej zapoznać się z kolumnami Gradient i przede wszystkim posłuchać, jaki dzwięk reprodukują.

Jak reklamuje kolumny Premium Sound "nie przeniosą one orkiestry symfonicznej do Waszego pokoju. One zabiorą Was prosto do sali koncertowej, klubu lub studia nagraniowego".

Wszystkie kolumny Gradient zaprojektowano i ręcznie wykonano w Finlandii.

GRADIENT HELSINKI 1.5

Gradient Helsinki 1.5 to konstrukcja wykraczająca poza konwencjonalne sposoby budowy kolumn głośnikowych, a klasa jej brzmienia tylko w bardzo niewielkim stopniu zależy od pomieszczenia, w którym gra. Zaprojektowano tak, by pięknie brzmiały w każdym otoczeniu – czy to w domowym pokoju, czy w barze, czy w hotelowym lobby. Te kolumny są bardzo łatwe w ustawieniu i dostarczają dużą, otwartą scenę dźwiękową wypełniającą całe pomieszczenie.

KONTROLOWANA KIERUNKOWOŚĆ

Gradient Helsinki wykorzystują "kontrolowaną kierunkowość", czyli kwintesencję unikalnej filozofii budowy kolumn firmy Gradient. Dzięki skierowaniu bezpośrednio na słuchacza większej ilości średnich i wysokich tonów, a znacznie mniejszej na powierzchnie odbijające, słuchacz doświadcza w większym stopniu faktycznej zawartości samego nagrania, a w mniejszym tego, co jego pokój odsłuchowy dodaje od siebie.

DIPOLOWY UKŁAD PRZETWORNIKÓW BASOWYCH

Każde pomieszczenie odsłuchowe sprawia, że powstają podbicia lub dołki w paśmie poniżej 200Hz – jakie, to zależy od wymiarów pokoju, czyli jego długości, szerokości i wysokości. Te najbardziej słyszalne wynikają z najmniejszego z tych wymiarów - zazwyczaj jest to odległość sufitu od podłogi.

Dipolowy układ głośników basowych stymuluje bas tylko w jednym kierunku (w kierunku wychylenia membrany), a nie w pozostałych dwóch. Dzięki temu ograniczony jest wpływ wysokości pomieszczenia oraz drugiego wymiaru znajdującego się pod kątem 90 stopni od kierunku propagacji dźwięku, na powstawanie podbić i dołków w zakresie niskich tonów.

NTELIGENTNA REGULACJA BASU

Ilość basu uzyskiwanego z kolumn Gradient Helsinki można łatwo regulować poprzez kąt dogięcia kolumn. Doginanie kolumn do środka ma zauważalny wpływ na ilość uzyskiwanego basu. Im większy kąt dogięcia do środka, tym więcej basu. Również im dalej ustawimy te kolumny od ścian, tym bardziej mogą one być odgięte na zewnątrz.
 
TAKŻE DO MAŁYCH POKOI

W małych pokojach odsłuchowych oraz w tych z szeroką tylna ścianą, można poeksperymentować z zupełnie innymi ustawieniami kolumn niż opisywane powyżej. Umieszczając Gradient Helsinki bezpośrednio przy tylnej ścianie, można uzyskać otwartą i dynamiczną scenę dźwiękową nawet jeśli nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni wokół kolumn. Przy takim rozwiązaniu kolumny powinny być ustawione membranami basowych wooferów skierowanymi do wewnątrz.
 

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu