Odtwarzacz SACD z konwerterem D/A Pioneer PD-70AE

30 października 2017 Sprzęt

Pioneer zaprezentował nowy, flagowy model odtwarzacza SACD z konwerterem D/A: PD-70AE(S).

Pioneer pracuje jako odtwarzacz SACD/CD, lecz działa także jako konwerter cyfrowo-analogowy, żeby dostarczyć najwyższej jakości brzmienia cyfrowych źródeł. Konwerter ESS DAC wydobywa z muzyki najdrobniejsze detale.

Od konwertera D/A do wyjścia sygnału, cały analogowy proces odbywa się w pełni zbalansowanym obwodzie składającym się z niezależnego prawego i lewego kanału. Pozwala to osiągnąć wysokiej jakości brzmienie pozbawione - jak mówi producent - niemal jakichkolwiek zakłóceń. Funkcja włączania/wyłączania wyjścia RCA pozwala osiągnąć sygnał wyjściowy o maksymalnym stosunku sygnału do szumu i skutecznej separacji od wyjścia XLR.

Czytaj również testy urządzeń Pioneer

Odtwarzacz SACD z konwerterem D/A Pioneer PD-70AE - tylna ścianka

Zarówno cyfrowy, jak i analogowy obwód ma dyskretne zasilanie. Pioneer PD-70AE został zaprojektowany tak, aby zapewnić najkrótszą i najbardziej optymalną ścieżkę zasilania oraz drogi sygnału, zapewniając tym samym doskonałą reprodukcję.

W urządzeniu zastosowano niestandardowe kondensatory elektrolityczne wydobywające to co najlepsze z płyt CD i SACD. Funkcja Lock Range Adjust pozwala na regulację przetwornika DAC w celu zredukowania jittera w sygnale wejściowym. Regulacja może być dokonywana w sześciu stopniach, z których poziom szósty jest domyślnym. Zakresy od 1 do 3 przeznaczone są do dokładnego dostrojenia przez zaawansowanych użytkowników.

Cyfrowy filtr umożliwia wybór spośród trzech trybów dźwięku: "Slow" dla delikatnego i ciepłego brzmienia, "Sharp" dla intensywnego oraz "Short" dla szybkiego, dynamicznego.

Pioneer PD-70AE odziedziczył znaną z flagowych urządzeń Pioneer podstawę, która dzięki swojej solidnej budowie eliminuje zewnętrzne wibracje.

Odtwarzacz SACD z konwerterem D/A Pioneer PD-70AE - wnętrze

Napęd CD mieści się w osłoniętej obudowie, a jego podstawa jest zabezpieczona aluminową ramą i umieszczona w konstrukcji "pływającej". Dzięki temu drgania zostały zminimalizowane.

Wysuwana taca na płyty została wykonana z odlewanego ciśnieniowo aluminium, dzięki czemu jest sztywna i pomaga ustabilizować działanie napędu.

Czytaj również test: Pioneer X-HM82

Źródło: DSV

PIONEER testy
Live Sound & Installation styczeń 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio styczeń 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu