Kolumny Triangle z serii Borea

14 października 2019 Sprzęt

Triangle przedstawiło nową linię kolumn głośnikowych o nazwie Borea. Z założenia jest skierowana do użytkowników, którzy szukają dźwięku "szybkiego, precyzyjnego, z dużą ilością detali".W skład serii wchodzą trzy kolumny podłogowe: BR07, BR08 i BR09, dwie kolumny podstawkowe: BR02 oraz BR03, a także kolumna centralna BRC01.

Kolumny Triangle z serii Borea - przetworniki

Wszystkie kolumny z serii Triangle Borea mają wzmacnianą obudowę i głośnik średnio-niskotonowy (BR07, BR03, BRC01) lub średniotonowy (BR09, BR08, BR02) z masy celulozowej.

Głośnik średniotonowy został przeniesiony wprost z droższej linii Esprit EZ. Dodatkowo firma postanowiła go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami - jest to jedyny taki produkt na rynku. Czysta celuloza zapobiega podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na które ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone.

W ramach udoskonaleń poprawiono geometrię profilu membrany, aby ulepszyć poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych Triangle

Kolumny Triangle z serii Borea

W kolumnach wykorzystano membrany z włókna szklanego. Mają one właściwości mechaniczne, które pozwalają na oddanie nawet największych uderzeń niskotonowych bez wpływu na przetwarzanie średnich tonów. Głośniki basowe w kolumnach Triangle Borea wyposażono w przewymiarowane magnesy, zdolne do bardzo szybkiego oddania impulsu o nawet największej sile oraz perfekcyjnego kontrolowania rytmu.

Wnętrze obudowy zostało wyposażone we wzmocnienia wykonane z paneli MDF, głośniki częściowo odsprzęgnięto od obudowy za pomocą pianek EVA. Dzięki użyciu w kluczowych miejscach pianek EVA praca membran głośników basowych nie jest przenoszona na ścianki obudowy, zastosowanie MDFu w wewnętrznych wzmocnieniach sprawia zaś, że nie tylko usztywniają obudowę, lecz także pochłaniają niechciane wibracje.

Unikalne połączenie obu rozwiązań zostało nazwane DVAS (Driver Vibration Absorption System), a jego zastosowanie wydatnie mniejsza podkolorowania dźwięku oraz szum strukturalny.

Przewidziano dwa sposoby używania kolumn - z dołączonym cokołem, jeśli kolumny są narażone na wywrócenie w pomieszczeniu, a także bez cokołu, co pozwala na umieszczenie ich w mniejszych przestrzeniach.

Triangle Borea BR09

Borea BR09 to flagowa kolumna z linii Borea, która nawiązuje do najlepszych tradycji hi-fi - potężnych trójdrożnych kolumn wyposażonych w baterię wydajnych przetworników. Dysponuje skutecznością powyżej 90 decybeli. Bez problemu schodzi do poziomu 35 Hz. Kolumna ta ma sprawdzić się idealnie w pomieszczeniach powyżej 30 m² i dużo, dużo większych.

Triangle Borea BR09

Triangle Borea BR08

Borea BR08 wzoruje się na kolumnach z linii Antal. Dysponuje skutecznością powyżej 90 decybeli. Bez problemu schodzi do poziomu 40 Hz. Ma sprawdzić się w pomieszczeniach od 20 do 40 m².

Triangle Borea BR08

Triangle Borea BR07

Borea BR07 to z kolei 2,5 - drożna kolumna podłogowa. Oferuje skuteczność powyżej 90 decybeli, ma masywną obudowę oraz głośnik średnio-niskotonowy z masy celulozowej. Schodzi do poziomu 44 Hz i najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości od 15 do 30 m².

Triangle Borea BR07

Triangle Borea BR03

Borea BR03 to 2-drożna kolumna podstawkowa wyposażona w głośnik wysokotonowy z technologią EFS. Dysponuje skutecznością o wysokości 90 decybeli. Schodzi do poziomu 46 Hz i - tak jak model BR08 - najlepiej ustawić ją w pomieszczeniach o wielkości od 15 do 30 m².

Triangle Borea BR03

Triangle Borea BR02

Borea BR02 to najbardziej kompaktowa kolumna z serii. Dysponuje skutecznością o wysokości 89 decybeli. Bez problemu schodzi do poziomu 51 Hz. Najlepiej sprawdzi się w w pomieszczeniach o wielkości mniejszej niż 20 m².

Triangle Borea BR02

Triangle Borea BRC01

Borea BRC01 to kolumna centralna stworzona specjalnie do zestawów kina domowego. Dysponuje skutecznością o wysokości 90 decybeli. Głośniki bez problemu schodzą do poziomu 57 Hz.

Triangle Borea BRC01

Ceny:

• Triangle Borea BRC1 - (kolor Biały / Black Ash / Walnut): 1245 zł
• Triangle Borea BR02 - (kolor Biały / Black Ash / Walnut): 1595 zł
• Triangle Borea BR03 - (kolor Biały / Black Ash / Walnut): 1995 zł
• Triangle Borea BR07 - (kolor Biały / Black Ash / Walnut): 4095 zł
• Triangle Borea BR08 - (kolor Biały / Black Ash / Walnut): 4795 zł
•  Triangle Borea BR09 - (kolor Biały / Black Ash / Walnut): 5695 zł

Źródło: Rafko

TRIANGLE testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio lipiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu