Gramofon z Bluetooth i USB Audio-Technica AT-LP120xBT-USB

24 sierpnia 2020 Sprzęt

Audio-Technica AT-LP120xBT-USB to udoskonalony gramofon z Bluetooth i USB. Ma nowy silnik DC z napędem Direct-Drive, regulowaną dynamiczną kontrolę antyskatingu i wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy z możliwością wyboru trybu pracy.

Gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB jest ulepszoną wersją modelu AT-LP120xUSBHC. W swojej najnowszej odsłonie gramofon ma też wkładkę AT-VM95E i oferuje obsługuje trzy prędkości odtwarzania.

Gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB to konstrukcja w pałni manualna, która obsługuje trzy prędkości odtwarzania: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Wyposażona w wyjście USB, które umożliwia bezpośrednie podłączenie gramofonu do komputera. Wystarczy pobrać bezpłatne oprogramowanie do nagrywania Audacity (lub inne), dostępne na komputery Mac i PC, aby móc rozpocząć konwertowanie swoich analogowych nagrań do cyfrowych plików audio.

Czytaj również testy gramofonów Audio-Technica

Gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB

Na naszej dyspozycji są również dwa złącza RCA oraz wbudowany, przełączalny przedwzmacniacz gramofonowy. Dzięki temu możemy podłączyć AT-LP120xBT-USB bezpośrednio do swojego stereofonicznego systemu audio, niezależnie od tego, czy jest on wyposażony w specjalne wejście Phono, czy też nie. Korzystając z dołączonego przewodu RCA gramofon można nawet podłączyć do głośników aktywnych.

Możliwości połączeniowe gramofonu rozszerza łączność bezprzewodowa Bluetooth 5, pozwalająca na bezpośrednią transmisję dźwięku z AT-LP120xBT-USB do dowolnego urządzenia obsługującego Bluetooth, np. słuchawek lub głośnika bezprzewodowego. Najnowsza konstrukcja Audio-Techniki jest kompatybilna z wysokiej jakości kodekiem Qualcomm® aptX™.

Czytaj również:

Jakie rodzaje napędów występują w gramofonach?

Gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB - panel przyłączeniowy

Gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB jest standardowo dostarczany ze stroboskopowym, antyrezonansowym talerzem odlewanym z aluminium (ze wskaźnikiem prędkości) i pokrytym filcową matą wytłumiającą oraz ze zbalansowanym ramieniem w kształcie litery S z hydraulicznie tłumionym mechanizmem podnoszenia/opuszczania i regulacją siły nacisku.

Na końcu ramienia projektanci umieścili główkę AT-HS6 z uniwersalnym mocowaniem ½ cala oraz wkładkę zawierającą autorskie rozwiązanie Dual Moving Magnet AT-VM95E z igłą ze szlifem eliptycznym 0,3 × 0,7 mil. Wkładka jest kompatybilna z dowolnym zamiennikiem igły z serii VM95, co zapewnia szeroki wybór igieł w zależności od budżetu i oczekiwań.

Co to jest moment obrotowy gramofonu?

Gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB - ramię

Podstawa gramofonu to wytłumiona konstrukcja, której zadaniem jest redukcja podbarwiania dźwięku przez odpowiedź zwrotną niskich tonów. Ponadto projektanci zastosowali zewnętrzny zasilacz, co pozwoliło ograniczyć zakłócenia w torze sygnałowym. Wraz z gramofonem dostarczana jest również pokrywa przeciwpyłowa.

Audio-Technica AT-LP120xBT-USB zadebiutuje na polskim rynku we wrześniu br.

Jakiego typu wkładki są lepsze - MM czy MC?

Gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB - wkładka

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
AUDIO-TECHNICA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu