Triangle świętuje urodziny i wypuszcza jubileuszowe kolumny w limitowanej liczbie

19 marca 2021 Sprzęt

Z okazji 40. urodzin francuski Triangle zaprezentował limitowaną edycję swoich dwóch kultowych modeli kolumn głośnikowych z serii Esprit. I tak w wersji jubileuszowej do naszych rąk trafiają 3-drożny podłogowy Antal 40 EZ i 2-drożny podstawkowy Comète 40 EZ.

Co od razu rzuca się w oczy, to nowe warianty kolorystyczne. Pierwszym jest palisander (santos), rzadka odmiana drewna w kolorze czekolady o miodowych refleksach i błyszczącym wykończeniu. Drugi to jasny jawor (sycomore), z satynowym wykończeniem pojedynczą warstwą matowego lakieru.

Producent zadbał przy tym o detale. Wśród akcesoriów, jakie dołączył do kolumn, znajdziemy np. dwa zestawy kolców odsprzęgających - jeden (w kolorze różowego złota) przeznaczony do delikatnych powierzchni jak dywan, a drugi - gumowy do twardych, gładkich podłóg.

Eleganckie wykończenie z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota zostało zastosowane także w listwach głośnika oraz terminalach.

Czytaj również testy kolumn Triangle

Co jeszcze się zmieniło? Obudowy zyskały nowe wzmocnienia wewnątrz, pojawiły się także nowe przetworniki wysokotonowe TZ2520MG z kopułką z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu.

W modelu Antal 40th Anniversary Edition zastosowano głośnik basowy według nowego projektu. Sztywną membranę wykonano w nim z miazgi drzewnej, lnu i włókna węglowego. Przetwornik średniotonowy otrzymał membranę papierową, ale w 100% z naturalngo papieru celulozowego.

Model Comète 40th Anniversary Edition wykorzystuje innowacje zaimplementowane w Antal 40th, ale w kompaktowej obudowie. W dwudrożnych Comete naturalny papier celulozowy w głośniku średniotonowym/basowym połączono z magnezem oraz zawieszeniem dostosowanym do szerszego pasma przenoszenia. Głośnik ma się najlepiej sprawdzić w pomieszczeniach o powierzchni do 25m².

 

W obu głośnikach 40th Anniversary Edition zastosowano okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne.

Zwrotnice są wyposażone w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5 mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. Dodatkowo Antal 40th umożliwia bi-wiring.

Stojak głośnikowy S04 40th Anniversary

Jubileuszowa edycja zawiera również opcjonalny, przeznaczony dla Comète stojak głośnikowy S04. Głośniki przykręcone do niego zyskują większą sztywność, odseparowanie natomiast odbywa się wtedy u podstawy standów. Główna część może być również dociążona balastem, aby lepiej pochłaniać wibracje.

Do stojaków dołączono także dwa zestawy kolców odsprzęgających. Kable głośnikowe mogą być poprowadzone dyskretnie z tyłu standu.

Ceny:

  • Triangle Esprit Antal 40 EZ Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle: 14 399 zł / para
  • Triangle Esprit Comète 40 EZ Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle: 7199 zł / para
  • Triangle S04 Stojaki głośnikowe Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle: 1599 zł / para

Źródło: Rafko

TRIANGLE testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu