KEB MO The Reflection

The Reflection
Wykonanie
Nagranie

Jeśli bluesman osiądzie w Nashville, musi nasiąknąć różnorodną muzyką, a wpływ country i bluegrass z łatwością rozpoznamy w brzmieniu jego gitary. Keb Mo stworzył oryginalny styl, łatwy do zaakceptowania także przez fanów popu i rocka.

To dywagacje krytyka, zapewne obce samemu artyście, który nie zastanawia się, skąd wziąć pomysły. On je ma w głowie, a że akurat wychodzi mu lekki, melodyjny blues, który kojarzy się z jego adresem zamieszkania, to tylko pomaga w identyfikacji jego twórczości.

Nowy album "The Reflection" potwierdza talent bluesmana do komponowania chwytliwych tematów. Przyjemne dla ucha akordy jego gitar, niezbyt duży zespół, dobra sekcja rytmiczna, przez którą przewinęli się Marcus Miller i Victor Wooten, udział gości: wokalistki Indii. Arie w „Crush on You”, saksofonistki Mindi Abair w „My Shadow” i saksofonisty Dave’a Koza w "One of These Nights".

Nie mogło zabraknąć wokalisty country Vince- ’a Gila. Ich duet w "My Baby’s Tellin’ Lies" jest bardzo przekonujący. Znakomicie ubarwia album wszechobecny żeński chórek, a odrobina organów Hammonda dodaje bluesowego smaku. To blues wyrafinowany i elegancki, a zaakceptują go wszyscy słuchacze.

Marek Dusza
Ryko/Warner

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu