The Prophet Speaks

VAN MORRISON
The Prophet Speaks

Blues

  • Wykonanie
  • Nagranie

Ile by Van Morrisson płyt nie wydał, każda mi się podoba. Poprzednia "You're Driving Me Crazy" (2018) nagrana z wirtuozem organów Hammonda Joeyem De Francesco była wprost porywająca, a najnowsza i czterdziesta studyjna w jego bogatej dyskografii "The Prophet Speaks" (Prorok mówi) pozostaje w stylu zapoczątkowanym albumem "Roll With The Punches" (2017).

Obok ośmiu klasyków bluesa i soulu m.in.: Johna Lee Hookera, Sama Cooke`a i Solomona Burke`a znajdziemy tu sześć nowych piosenek Vana Morrisona. A ponieważ jest genialnym interpretatorem i świetnym autorem muzyki i tekstów, słucha się tego albumu na luzie i z zachwytem. Nagrań dokonał ten sam, co poprzednio, zespół z organistą Joeyem DeFrancesco, gitarzystą Danem Wilsonem, perkusistą Michaelem Ode`em i saksofonistą Troyem Robertsem.

Moim ulubionym jest nowy utwór "5 am Greenwich Mean Time", w którym zespół wpada w trans, wskakuje na najwyższe obroty swingu i mknie bluesowym kabrioletem w siną dal przez pola i lasy. Tak sobie wyobrażam tę podróż z kapelą Vana Morrisona. Są tu także znakomite bluesy, jak "Gotta Get You Off My Mind" Solomona Burke`a z Vanem grającym na harmonijce ustnej czy sięgający do korzeni "Teardrops" J.D. Harrisa. Tytułowa opowieść o proroku, którego nikt nie słucha, daje dużo do myślenia.

Marek Dusza
Caroline/Universal

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj