CRYSTAL CASTLES

III

III

Wykonanie

Nagranie

Na trzeci album zwykło się mówić, że to nie jako test i matura dla artysty. Cóż, jestem w stanie się z tym zgodzić, ale nie ukrywam, że w przypadku Crystal Castles nigdy nie miałem specjalnych oczekiwań.

Grupa, a raczej projekt, istniał w mojej świadomości, a częściej w otoczeniu mojej kobiety, ale - co stwierdzam trochę wstydliwie - nigdy nie pojmowałem ich fenomenu. A jak się okazuje, nie ma tu czego rozumieć, a po prostu słuchać i wielbić.

Koledzy z innych redakcji trochę krytycznie odnoszą się do nowego dzieła kanadyjskiego duetu, bo Crystal Castles, nie wychodzą ze swojej comfort zone i nie silą się na zbytnie eksperymentowanie. Dobra. Ale przecież nie muszą. Ważne, że podtrzymują wysoką formę i wciąż tworzą kolejne romantyczne taneczne hity.

Tym razem miejsce, które im to umożliwiło, to nasza Warszawa. I tutaj wielkie zdziwienie, bo nie sądziłem, że artyści takiego formatu zdecydują się nagrywać u nas. Szok, ale za to jakie pozytywne zaskoczenie!

Sound "III" jest naprawdę świetny i nawet w warunkach dalekich od audiofilskiego środowiska obcowanie z tym krążkiem to czysta przyjemność. Jednakże trójeczka ma kilka słabszych momentów i fragmentarycznie niezbyt zadowalające wokale. Dodatkowo nie do końca przemawiają do mnie teksty i elementy bardziej kojarzące się z hip-hopem niż z 8-bitowym graniem, ale zrzucam to na karb jednorazowej wpadki.

Mimo wszystko jaram się albumem, bo choć wydaje się, że to słabsza pozycja w dorobku Crystal Castles, swoją przygodę z tym zespołem zaczynam właśnie od końca. A gdy dotrę do początku, z pewnością wystawię im najwspanialszą laurkę. Świat nie mógł się mylić.

Grzegorz "Chain" Pindor

INNE PŁYTY AUTORA
Crystal Castles
Pop
Crystal Castles
Electro duet z Toronto po wydaniu albumu z zaledwie jednym bardzo interesującym singlem został już w pewnym sensie skazany przeze mnie na straty. Niesłusznie. Drugi album Crystal Castles, który ponownie nazywa się dokładnie tak jak zespół, to skok milowy.
GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu