III

CRYSTAL CASTLES
III

Elektroniczna

Na trzeci album zwykło się mówić, że to nie jako test i matura dla artysty. Cóż, jestem w stanie się z tym zgodzić, ale nie ukrywam, że w przypadku Crystal Castles nigdy nie miałem specjalnych oczekiwań.

Grupa, a raczej projekt, istniał w mojej świadomości, a częściej w otoczeniu mojej kobiety, ale - co stwierdzam trochę wstydliwie - nigdy nie pojmowałem ich fenomenu. A jak się okazuje, nie ma tu czego rozumieć, a po prostu słuchać i wielbić.

Koledzy z innych redakcji trochę krytycznie odnoszą się do nowego dzieła kanadyjskiego duetu, bo Crystal Castles, nie wychodzą ze swojej comfort zone i nie silą się na zbytnie eksperymentowanie. Dobra. Ale przecież nie muszą. Ważne, że podtrzymują wysoką formę i wciąż tworzą kolejne romantyczne taneczne hity.

Tym razem miejsce, które im to umożliwiło, to nasza Warszawa. I tutaj wielkie zdziwienie, bo nie sądziłem, że artyści takiego formatu zdecydują się nagrywać u nas. Szok, ale za to jakie pozytywne zaskoczenie!

Sound "III" jest naprawdę świetny i nawet w warunkach dalekich od audiofilskiego środowiska obcowanie z tym krążkiem to czysta przyjemność. Jednakże trójeczka ma kilka słabszych momentów i fragmentarycznie niezbyt zadowalające wokale. Dodatkowo nie do końca przemawiają do mnie teksty i elementy bardziej kojarzące się z hip-hopem niż z 8-bitowym graniem, ale zrzucam to na karb jednorazowej wpadki.

Mimo wszystko jaram się albumem, bo choć wydaje się, że to słabsza pozycja w dorobku Crystal Castles, swoją przygodę z tym zespołem zaczynam właśnie od końca. A gdy dotrę do początku, z pewnością wystawię im najwspanialszą laurkę. Świat nie mógł się mylić.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>CLARK</span> Death Peak

CLARK Death Peak

<span>ADULT</span> Detroit House Guests

ADULT Detroit House Guests

<span>BRIAN ENO</span> Reflection

BRIAN ENO Reflection

<span>JEAN MICHEL JARRE</span> Oxygene 3

JEAN MICHEL JARRE Oxygene 3

<span>MOTION GRAPHICS</span> Motion Graphics

MOTION GRAPHICS Motion Graphics

<span>JEAN MICHEL JARRE</span> Electronica 2 - The Heart Of Noise

JEAN MICHEL JARRE Electronica 2 - The Heart Of Noise

<span>MIKOŁAJ HERTEL</span> Epizod A

MIKOŁAJ HERTEL Epizod A

<span>FLYING LOTUS</span> You`re Dead!

FLYING LOTUS You`re Dead!

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio