III

CRYSTAL CASTLES
III

Elektroniczna

  • Wykonanie
  • Nagranie

Na trzeci album zwykło się mówić, że to nie jako test i matura dla artysty. Cóż, jestem w stanie się z tym zgodzić, ale nie ukrywam, że w przypadku Crystal Castles nigdy nie miałem specjalnych oczekiwań.

Grupa, a raczej projekt, istniał w mojej świadomości, a częściej w otoczeniu mojej kobiety, ale - co stwierdzam trochę wstydliwie - nigdy nie pojmowałem ich fenomenu. A jak się okazuje, nie ma tu czego rozumieć, a po prostu słuchać i wielbić.

Koledzy z innych redakcji trochę krytycznie odnoszą się do nowego dzieła kanadyjskiego duetu, bo Crystal Castles, nie wychodzą ze swojej comfort zone i nie silą się na zbytnie eksperymentowanie. Dobra. Ale przecież nie muszą. Ważne, że podtrzymują wysoką formę i wciąż tworzą kolejne romantyczne taneczne hity.

Tym razem miejsce, które im to umożliwiło, to nasza Warszawa. I tutaj wielkie zdziwienie, bo nie sądziłem, że artyści takiego formatu zdecydują się nagrywać u nas. Szok, ale za to jakie pozytywne zaskoczenie!

Sound "III" jest naprawdę świetny i nawet w warunkach dalekich od audiofilskiego środowiska obcowanie z tym krążkiem to czysta przyjemność. Jednakże trójeczka ma kilka słabszych momentów i fragmentarycznie niezbyt zadowalające wokale. Dodatkowo nie do końca przemawiają do mnie teksty i elementy bardziej kojarzące się z hip-hopem niż z 8-bitowym graniem, ale zrzucam to na karb jednorazowej wpadki.

Mimo wszystko jaram się albumem, bo choć wydaje się, że to słabsza pozycja w dorobku Crystal Castles, swoją przygodę z tym zespołem zaczynam właśnie od końca. A gdy dotrę do początku, z pewnością wystawię im najwspanialszą laurkę. Świat nie mógł się mylić.

Grzegorz "Chain" Pindor

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj