Fordlandia

JOHANN JOHANNSSON
Fordlandia

Elektronika

  • Wykonanie
  • Nagranie

Robiące furorę islandzkie grupy Sigur Ros i Mum nie wzięły się znikąd. Niebagatelny wpływ na ich niezwykłe brzmienie miał ich rodak Johann Johannsson. Nie jest to postać zbyt znana, a szkoda.

Jako twórca skupia się na pisaniu muzyki do filmów, spektakli teatralnych i baletowych. Jego kompozycje cechuje ogromna melancholia i subtelność brzmienia. Łączy on atmosferyczną elektronikę z powłóczystymi smyczkami i klawiszowymi motywami. Fascynuje go minimalizm spod znaku Terry`ego Rileya i Steve`a Reicha oraz muzyka z epoki baroku. Piąty w dorobku Johanssona album nie bez powodu nagrany został dla legendarnej wytwórni 4AD. "Fordlandia" skłania do kontemplacji, a jej niezwykle plastyczne brzmienie urzecze wszystkich miłośników elektronicznej kameralistyki.

Grzegorz Dusza
4AD/SONIC

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj