Mały książę

MAREK BILIŃSKI
Mały książę

Elektroniczna

  • Wykonanie
  • Nagranie

"Mały Książę" to rodzaj poematu symfonicznego, swą formą nawiązujący do słynnych "Obrazków z wystawy" Modesta Musorgskiego. Inspiracją do powstania płyty stała się książka Antoine de Saint-Exupery oraz własne refleksje kompozytora.

Przez wszystkie czternaście części suity przewijają się dwa główne tematy: Małego Księcia i Róży. Pierwszy oparty został na subtelnych, ciepłych barwach syntezatorów, które podkreślać mają wrażliwość, delikatność i dobroć bohatera. Drugi, z wokalizą i dynamiczną linią basu, symbolizuje piękną, ale trudną miłość, pełną rozterek i zwątpienia. Poszczególne części suity ilustrują zdarzenia, które Mały Książę przeżywa podczas podróży - lądowanie, katastrofę, miłość, rozmowę ze żmiją. Efekty ilustracyjne polegają na wytworzeniu pewnej atmosfery, pobudzeniu wyobraźni. Marek Biliński używa całej palety przyjemnych dla ucha syntezatorowych barw, łudząco podobnych do tych, jakie zwykł wykorzystywać Jean Michaell Jarre.

Grzegorz Dusza
BiMa/Sonic

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj