Nowojorski duet Ratatat gra muzykę instrumentalną, ale mistrzostwo, z jakim operuje dźwiękami, budzi podziw. Bogactwo brzmień i klimatów sprawia, że na ich czwartym albumie wcale nie odczuwa się braku piosenek.

Fuzja rocka z elektroniką w wydaniu grupy stanowi niewyczerpalne źródło twórczych inspiracji i możliwości. Od karkołomnych konstrukcji z mocno przetworzonymi dźwiękami gitary w "Drugs", poprzez przypominający nagrania Yello "Neckbrace", sympatyczny walczyk "We Can't Be Stopped", funkowy "Mandy" aż po inspirowany bałkańskim folklorem "Bare Feast" - za każdym razem potrafią zaintrygować ciekawymi rozwiązaniami harmonicznymi czy okrasić nagranie bardzo śpiewną melodią. Mimo wyrazistego rytmu wybijanego przez automat perkusyjny, jest to muzyka zdecydowanie do słuchania. W dodatku bardzo radosna, tworzona ze sporym poczuciem humoru.

M. Kubicki
XL/SONIC

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj