Bangarang

SKRILLEX
Bangarang

Elektroniczna

  • Wykonanie
  • Nagranie

Pamiętam moment, w którym Skrillex zadebiutował na beatporcie. Co się to nie działo, jakiej nadziei w nim nie widziano – głowa mała. Milion paczek fajek później okazuje się, że niefortunnie Sonny Moore a`la Skrillex stał się najbardziej znienawidzoną postacią na producenckiej scenie. Tyle, że o to, by z nim współpracować bądź dzielić scenę, raczej trudniej niż tylko hejtować w sieci.

W każdym bądź razie z metalcore'owego wokalisty do gwiazdy muzyki elektronicznej przeszedł krótką i szczęśliwą drogę, inkasując poważne kwoty za występy i w dodatku ciesząc się kilkoma follow-uperami.

O tym, że Skrillex jest ikoną muzyki elektronicznej nie muszę nikogo przekonywać. Dość powiedzieć, że na trasie ze swoim odkrywcą i wydawcą Deadmou5em po kilku występach został „poproszony” o zaprzestanie udziału w koncertach. Uczeń w pewnym sensie przerósł mistrza, a przynajmniej tak czuje się starszy stażem producent. To akurat jest najmniej istotne, ale oddaje skalę wielkości Skrillexa - co warto odnotować - wcale nie grającego dubstepu.

Sonny idealnie wstrzelił się w muzyczny trend, ale ku mojej uciesze, stale pracując nad własnym stylem. Po dziesiątkach remixów i trzech autorskich materiałach EP Sonny udowadnia, że ten miejscami ckliwy, wesoły i słodki zwooblowany muzyczny świat jest tylko i wyłącznie jego i nie sposób pomylić go z kimś innym.

"Bangarang", najnowszy materiał wydany pod szyldem Skrillex, jest tego najlepszym dowodem. Mamy tutaj zarówno hard elektro, jak i house, solidną porcję drum`n`bass a nawet odrobinę chillstepu z udziałem zyskującej coraz szersze uznanie piosenkarki Ellie Goulding czy specjalnie zatrudniowej do wokali Sirah.

Największe zaskoczenie? Plastyczność i zróżnicowanie tego materiału, rock w utworze na featuringu z The Doors (!), w pewnym sensie dojrzałość i świadoma obrona w postaci środkowego palca dla krytyków.

Grzegorz "Chain" Pindor

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj