Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Bangarang

SKRILLEX
Bangarang

Elektroniczna

Pamiętam moment, w którym Skrillex zadebiutował na beatporcie. Co się to nie działo, jakiej nadziei w nim nie widziano – głowa mała. Milion paczek fajek później okazuje się, że niefortunnie Sonny Moore a`la Skrillex stał się najbardziej znienawidzoną postacią na producenckiej scenie. Tyle, że o to, by z nim współpracować bądź dzielić scenę, raczej trudniej niż tylko hejtować w sieci.

W każdym bądź razie z metalcore'owego wokalisty do gwiazdy muzyki elektronicznej przeszedł krótką i szczęśliwą drogę, inkasując poważne kwoty za występy i w dodatku ciesząc się kilkoma follow-uperami.

O tym, że Skrillex jest ikoną muzyki elektronicznej nie muszę nikogo przekonywać. Dość powiedzieć, że na trasie ze swoim odkrywcą i wydawcą Deadmou5em po kilku występach został „poproszony” o zaprzestanie udziału w koncertach. Uczeń w pewnym sensie przerósł mistrza, a przynajmniej tak czuje się starszy stażem producent. To akurat jest najmniej istotne, ale oddaje skalę wielkości Skrillexa - co warto odnotować - wcale nie grającego dubstepu.

Sonny idealnie wstrzelił się w muzyczny trend, ale ku mojej uciesze, stale pracując nad własnym stylem. Po dziesiątkach remixów i trzech autorskich materiałach EP Sonny udowadnia, że ten miejscami ckliwy, wesoły i słodki zwooblowany muzyczny świat jest tylko i wyłącznie jego i nie sposób pomylić go z kimś innym.

"Bangarang", najnowszy materiał wydany pod szyldem Skrillex, jest tego najlepszym dowodem. Mamy tutaj zarówno hard elektro, jak i house, solidną porcję drum`n`bass a nawet odrobinę chillstepu z udziałem zyskującej coraz szersze uznanie piosenkarki Ellie Goulding czy specjalnie zatrudniowej do wokali Sirah.

Największe zaskoczenie? Plastyczność i zróżnicowanie tego materiału, rock w utworze na featuringu z The Doors (!), w pewnym sensie dojrzałość i świadoma obrona w postaci środkowego palca dla krytyków.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>CLARK</span> Death Peak

CLARK Death Peak

<span>ADULT</span> Detroit House Guests

ADULT Detroit House Guests

<span>BRIAN ENO</span> Reflection

BRIAN ENO Reflection

<span>JEAN MICHEL JARRE</span> Oxygene 3

JEAN MICHEL JARRE Oxygene 3

<span>MOTION GRAPHICS</span> Motion Graphics

MOTION GRAPHICS Motion Graphics

<span>JEAN MICHEL JARRE</span> Electronica 2 - The Heart Of Noise

JEAN MICHEL JARRE Electronica 2 - The Heart Of Noise

<span>MIKOŁAJ HERTEL</span> Epizod A

MIKOŁAJ HERTEL Epizod A

<span>FLYING LOTUS</span> You`re Dead!

FLYING LOTUS You`re Dead!

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio