VAGET

Deamones

Deamones

Wykonanie

Nagranie

Vaget to jednoosobowy projekt, który tworzy swoją muzykę w oparciu o sample i elektronikę. Zwrócił na siebie uwagę poprzednim albumem "Duch gór", inspirowanym legendą sudeckiego stwora, nazywanego Liczyrzepą czy Rzepiórem. Tym, co go najbardziej fascynuje, jest kultura pogańskich plemion zamieszkujących tereny północnej i środkowej Europy.

Za pomocą muzycznych pejzaży doskonale potrafi oddać magię pradawnych rytuałów, przenieść słuchacza do nieznanego świata, pełnego magii, legend i duchów.

Transowe hipnotyczne rytmy obudowuje elektronicznymi pejzażami, żeńskimi wokalizami i brzmiącymi jak pradawne instrumentami. U źródeł jego twórczości stoi Michael Cretu i jego Enigma, skandynawskie Danheim i Wardruna oraz australijski Dead Can Dance.

Na "Daemones" z równie udanym skutkiem potrafi osiągnąć ten tajemniczy i mroczny klimat, pełen przestrzeni i niesamowitości. Vaget tworzy udany mariaż neofolku, dark folku i muzyki szamańskiej.

To bardzo filmowy album o ilustracyjnym charakterze, czego przykładem jest przywołujący obraz "Władca pierścieni" utwór "Śladami Leszego". Ogromne pole do wyobraźni słuchacza autor stworzył w kompozycjach "Licho" i złowrogiej "Nocnej Marze". Wystarczy zamknąć oczy i przenieść się w mroczne prastare czasy.

Grzegorz Dusza
Vaget

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu