The OOZ

KING KRULE
The OOZ

Hip Hop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Kiedy w 2013 roku wydawał swój debiutancki album pod pseudonimem King Krule "6 Feet Beneath The Moon", był jeszcze nieopierzonym nastolatkiem. Już wówczas zauważono, że do niego może należeć przyszłość brytyjskiego hip hopu.

Archy Marshall, bo tak naprawdę King Krule się nazywa, zaprezentował świeżą mieszankę niemal wszystkiego, co zdołały wychwycić jego uszy. Nowy album prezentuje się jeszcze bardziej barwnie, a teksty są o wiele dojrzalsze. W otwierającym całe wydawnictwo jazzującym "Biscuit Town" Marshall w sposób przenikliwy maluje obraz rozpadającego się Londynu, śpiewa o gasnącym związku. To nagranie wyznacza charakter całego albumu.

Śpiewane przez niego na "The OOZ" piosenki brzmią surowo, wręcz minimalistycznie, ale niczego w nich nie brakuje. Czasem towarzyszy mu gitara, czasem elektroniczna triphopowa tekstura. Brzmieniowa niepowtarzalność jego piosenek sprawia, że jeszcze bardziej intrygują. Tak jak intryguje jego szorstki baryton, którym raz rapuje, innym razem melodeklamuje albo wciela się w rockowego krzykacza bądź w soulowego śpiewaka.

Grzegorz Dusza
XL/SONIC

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj