KING KRULE The OOZ

The OOZ
Wykonanie
Nagranie

Kiedy w 2013 roku wydawał swój debiutancki album pod pseudonimem King Krule "6 Feet Beneath The Moon", był jeszcze nieopierzonym nastolatkiem. Już wówczas zauważono, że do niego może należeć przyszłość brytyjskiego hip hopu.

Archy Marshall, bo tak naprawdę King Krule się nazywa, zaprezentował świeżą mieszankę niemal wszystkiego, co zdołały wychwycić jego uszy. Nowy album prezentuje się jeszcze bardziej barwnie, a teksty są o wiele dojrzalsze. W otwierającym całe wydawnictwo jazzującym "Biscuit Town" Marshall w sposób przenikliwy maluje obraz rozpadającego się Londynu, śpiewa o gasnącym związku. To nagranie wyznacza charakter całego albumu.

Śpiewane przez niego na "The OOZ" piosenki brzmią surowo, wręcz minimalistycznie, ale niczego w nich nie brakuje. Czasem towarzyszy mu gitara, czasem elektroniczna triphopowa tekstura. Brzmieniowa niepowtarzalność jego piosenek sprawia, że jeszcze bardziej intrygują. Tak jak intryguje jego szorstki baryton, którym raz rapuje, innym razem melodeklamuje albo wciela się w rockowego krzykacza bądź w soulowego śpiewaka.

Grzegorz Dusza
XL/SONIC

INNE PŁYTY AUTORA
6 Feet Beneath The Moon
Rock
6 Feet Beneath The Moon

King Krule należy do jednych z najbardziej interesujących głosów, jakie pojawiły się w ostatnich latach na Wyspach Brytyjskich. Naprawdę nazywa się Archy Marschall i studiuje na tej samej prestiżowej londyńskiej uczelni, na której swoje szlify zdobywali Amy Winehouse, Katie Melua, Adele, Kate Nash i The xx.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu