ZBIGNIEW WODECKI

Wodecki Jazz ’70 – Dialogi

Wodecki Jazz ’70 – Dialogi

Wykonanie

Nagranie

Cztery lata po śmierci Zbigniewa Wodeckiego intrygujący album wykorzystujący dawne nagrania artysty stworzyła grupa jazzmanów: pianiści Michał Tokaj i Leszek Możdżer, saksofonista Henryk Miśkiewicz, gitarzysta Marek Napiórkowski, kontrabasista Michał Barański i perkusista Paweł Dobrowolski.

Kierownictwo muzyczne objął Michał Tokaj, a utwory pochodzące z początku kariery wokalisty i kompozytora wybrała jego córka Kasia Wodecka Stubbs, dbając, by były różnorodne stylistycznie. Jazzmani solidarnie podzielili się rolą aranżerów.

Otwierający album "Wodecki Jazz ’70 – Dialogi" utwór "Fantazja", a także awangardowe "Wariacje na temat Tańców Rumuńskich" i nostalgiczna "Ballada o Nieznajomych" w ambitnej aranżacji na big-band to oryginalne nagrania.

Tytułowe "Dialogi" otwiera improwizacja Leszka Możdżera, a skrzypcową solówkę wykonuje Wodecki. Również "Etiudę na głos i skrzypce" Możdżer wzbogacił swoim fortepianem.

Ujmująca melodią i chwytająca za serce tekstem ballada "Dzielę z Tobą dzień na dwoje" jest w dwóch wersjach. Pierwszą, instrumentalną opracował Marek Napiórkowski i jest to jedna z najlepszych jazzowych ballad, jakiej ostatnio słuchałem z polskiej płyty.

Druga wersja – wokalna – została niegdyś nagrana przez Zbigniewa Wodeckiego z orkiestrą PRiTV, a solówkę na fortepianie elektrycznym wykonał Włodzimierz Nahorny.

Marek Dusza
Twist On Productions/Mystic

INNE PŁYTY AUTORA
Sny podróżnika
Pop
Sny podróżnika

Jeden z największych artystów polskiej piosenki, Zbigniew Wodecki, zmarł 22 maja 2017 r. Miał 67 lat, był stale obecny w radiu, a specjalne koncerty z grupą Mitch&Mitch i wydany później album z nowymi aranżacjami jego piosenek przyniosły mu popularność w kręgu młodszych słuchaczy.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu