BETWEEN THE BURIED AND ME

The Parallax Part 2: Future Sequence

The Parallax Part 2: Future Sequence

Wykonanie

Nagranie

Between The Buried And Me od czasów swojej najważniejszej płyty "Colors" ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Uważam, że był to album pełen genialnych momentów, zarejestrowanych przez niesamowicie uzdolnionych ludzi, którzy jednak przytłoczyli materiał nadmiarem swoich pomysłów.

Wiadomo także, że nieczęsto miłośnicy metalu progresywnego lubują się w metalcorze i na odwrót, stąd Between The Buried And Me  trafiało do dość wąskiego, jak na swoje możliwości, grona odbiorców.

"The Parallax II: Future Sequence" to z kolei koncept-album z narracją w stylu s-f, eksplorującą nieznane tereny ludzkiego umysłu. Mamy tutaj do czynienia z potężną, pełną pasji, dramatyczną i teatralną formą ekspresji. Trzeba też przyznać, że jeszcze nigdy zespół nie brzmiał tak witalnie, okrutnie i żarliwie jak właśnie na "Future Sequence".

Z jednej strony są tu bestialskie fragmenty niczym wyjęte z "Blood Mountain" Mastodona, z drugiej - prog-rockowe motywy nawiązujące do muzyki Rush. Posłuchajcie tylko "Bloom", w którym ma się wrażenie obcowania z kolaboracją Mike`a Pattona z System Of A Down, oczywiście do momentu, w którym wchodzi pokręcona melodia kojarząca się z rockiem lat 50.

Każdy, kto ceni nietypowe struktury piosenek i akrobatyczne popisy muzyczne w zróżnicowanej stylistyce, na pewno szybko zakocha się w tym albumie. Nie każdy go od razu zaakceptuje, ale taki już przywilej ryzykantów.

M. Kubicki
METAL BLADE

INNE PŁYTY AUTORA
The Great Misdirect
Metal
The Great Misdirect
Jak ten czas leci. "The Great Misdirect" to świadectwo już nieomal dziesięciu lat istnienia grupy Between The Buried And Me na scenie metalcore`owej. Z tym określeniem nie ma jednak co szarżować - Between The Buried And Me jest w obecnej chwili o wiele bardziej grupą grającą metal progresywny.
GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu