Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Bad Anthems

LIE AFTER LIE
Bad Anthems

Post hardcore / metal

Kiedy w jednym z popularnych serwisów internetowych "udostępniających" muzykę zobaczyłem EP nieznanej mi polskiej post-hardcore`owo-metalcore`owej hordy, mocno się zdziwiłem. Nie tylko faktem umieszczenia materiału właśnie w tym "portalu", ale z racji na materiał zawarty na EP.

Po pierwszym przesłuchaniu panowie nie kupili mnie, ale nazwę Lie After Lie odnotowałem i umieściłem na swoim muzycznym radarze w okolicy Wrocławia, gdzie metal wciąż szuka swojego miejsca.

Kilka miesięcy później powracam do debiutanckiej EP zespołu i znów utwierdzam się w przekonaniu, że to naprawdę całkiem sprawnie nagrany i odegrany materiał, choć niebędący przejawem nie wiadomo jakiego talentu. w pełni świadomości obwieszczam jednak, że Lie After Lie znacząco wyróżniają się na tle im podobnych zespołów (a mamy ich w kraju kilka).

Nie lubię tego określenia, bo wydaje mi się w pewien sposób krzywdzące, ale Lie After Lie grają po prostu fajną, przebojową muzę, która nie stroni ani od brutalności, ani od charakterystycznej dla tego gatunku słodyczy.

Wydaje mi się, że panowie długo starali się wypracować równowagę pomiędzy jednym a drugim i w końcu im się udało. Nie ukrywam jednak, że lepiej (ku mojemu zaskoczeniu, a możliwej aprobacie mniej zorientowanych na ten gatunek słuchaczy) wypadają, kiedy grają lżej, z większym flow bez "napiny" ("Trapped").

Do Must Be The Music ich raczej nie wezmą, ale komercyjny potencjał jest (śmiech). Wszystko to dzięki dość uniwersalnemu wokaliście.

Mam nadzieję, że Lie After Lie tego będą się trzymać. Bo mimo wpisania się w gatunkową konwencję (najlepszy tego przykład to "What is Whiting For Us") muzyka tego zespołu jawi się jako coś zupełnie naturalnego, bez względu na panujące mody i kolejne wydawnictwa konkurencji.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>PROPHETS OF RAGE</span> Prophets Of Rage

PROPHETS OF RAGE Prophets Of Rage

<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio