Scurrilous

PROTEST THE HERO
Scurrilous

Metal progresywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Kolejny album Protest The Hero. W zasadzie na tych słowach można by zakończyć recenzję "Scurrilous". Jeszcze kilka lat temu kapela ta była dla mnie nadzieją melodyjnego metalcore`u.

Obecnie jasne jest, że chce tylko zadowolić swoją grupę wiernych fanów. Panowie nie biorą nas z zaskoczenia i ich trzecie dzieło w karierze to nieszczególnie innowacyjna, logiczna kontynuacja "Fortress". Pokręcone rytmy, nagrane nieomal na fusion-jazzową nutę przypominają niektóre dokonania System Of A Down, choć jest to porównanie nieco chybione, a już na pewno nie nowe w przypadku Kanadyjczyków.

W trakcie intensywnych 44 minut najbardziej zwraca na siebie uwagę Moe Carlson za zestawem perkusyjnym, którego epileptyczna gra jest idealnym przykładem na współczesny, muzyczny mikrokosmos. Techniczny a zarazem emocjonalny metal kwintetu łatwo wpada w ucho, i choć nie jest dziełem wybitnym, powinien na jakiś czas zaspokoić głód spragnionych szalonych riffów fanów gatunku.

M. Kubicki
Vagrant

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj