RAMMSTEIN Made In Germany 1995- 2011

Made In Germany 1995- 2011
Wykonanie
Nagranie

16 lat - tyle upłynęło od momentu debiutu grupy Rammstein na rynku. Po takim czasie zespół w końcu uległ namowom wydania kompilacji swoich utworów. Jednak wystarczy jeden rzut oka na listę tytułów, które znalazły swoje miejsce na "Made In Germany 1995- 2011", by mieć podejrzenie graniczące z pewnością, że nikogo ona w pełni nie usatysfakcjonuje.

Starzy fani będą kręcili nosem, że choć nowy singiel solidny, to nie nosi znamion geniuszu kultowych utworów. Kolekcjonerzy, którzy liczyli na niepublikowane covery "Stripped" i "Das Modell", również nie będą usatysfakcjonowani. Specjalna edycja kompilacji zawiera dodatkowo płytę z remixami znanymi z singli grupy.

Są to głównie interpretacje czołowych wykonawców: Faith No More, Johana Edlunda z Tiamat, Pet Shop Boys, Devina Townsenda czy Hurts. Ciekawe nazwy, parę interesujących pomysłów, jednak przy jednym odsłuchu te zróżnicowane gatunkowo propozycje szybko męczą. Mimo tej krytyki składanka jest niezłym przekrojem dla osób, które jakimś cudem nie miały jeszcze styczności z więcej niż pojedynczymi piosenkami ekscentrycznych Niemców.

Fanów ammstein dodatkowo zadowoli wersja Super Deluxe Edition, w której znajdują się także trzy płyty DVD ze wszystkimi teledyskami i rejestrującymi ich produkcję filmami. Pod względem precyzji wydawniczej Rammstein działa więc jak zwykle - perfekcyjnie.

M. Kubicki
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu