Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Savages

SOULFLY
Savages

Metal

Wieści o nowych pozycjach w dorobku Maxa Cavalery specjalnie nie cieszą. Na Maxie już jakiś czas temu postawiłem krzyżyk, choć nie ukrywam, że na żywo zarówno Soulfly, jak i inne odsłony Cavalera family zawsze robią na mnie bardzo dobre wrażenie.

Ostatni album Soulfly - "Enslaved", był całkiem zgrabną miksturą death i thrash metalu z udziałem bardzo ciekawych gości. Dziś, kiedy coraz głośniej o reunion Sepultury, Max i spółka - wraz z nowym nabytkiem w postaci własnego syna za beczkami - proponują fanom młóckę w stylu starych nagrań swojego macierzystego zespołu.

Jest zatem dość thrashowo, topornie, momentami kwartet prezentuje lekko doom metalowe oblicze, a wszystko to spojone jest death metalowo - plemienną klamrą. Coś jak "Prophecy", tylko dużo gęściej, ostrzej i całkiem świeżo. Cholera, Soulfly mi się po prostu podoba. Przynajmniej dziś.

Część tego materiału panowie prezentowali na festiwalach, w tym u nas, w Jarocinie, gdzie dali całkiem poprawne show, porywając głodną wściekłych dźwięków i zróżnicowaną subkulturowo publiczność. Kapela może i się nieco męczyła, ale odbiór tego show - z naciskiem na nowe utwory, w tym wokalnie uzupełniane przez kolejnych synów - Igora i Maxa na wokalu, był bardzo dobry.

Podobnie odbieram "Savages". To całkiem zgrabnie skomponowane dzieło, mające masę łatwo zapamiętywanych riffów, czego nie mogę powiedzieć o zbliżającym się krążku Sepultury. Zresztą, sami zobaczycie. A póki co, nie zważajcie na schematyczną grę Zyona za bębnami, a cieszcie uszy rykiem Maxa i oszałamiającymi solówkami Rizzio. Raz na jakiś czas warto.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio