Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Take Last Breath

SUICIDE SEED
Take Last Breath

Metalcore

Ściągnięta przeze mnie zupełnie legalnie debiutancka ep'ka Suicide Seed dowodzi, że nasza rodzima scena metalcore, rozwija się w kilku kierunkach. I tylko co odważniejsi starają się grać coś "nie generic". W tej materii najlepiej sprawdzają się chłopcy z Sight To Behold, wyżej wspominanego Zeal i The Chiave.

Suicide Seed ma zadatki, by pociągnąć post-hardcore`owy wózek, aczkolwiek jeszcze brakuje im pomysłów, by zapełnić jeden krążek w miarę spójny materiałem bez rozmieniania się na drobne (patrz niepotrzebnie trwający ponad sześć minut, naszprycowany elektroniką "Say Goodbye").

Muzycznie Suicide Seed nie zaspokaja mnie, choć przyznam się, że gdyby tak skrócić "WTF" i wywalić zupełnie niepotrzebne czyste wokale (wystarczą screamy w wysokich rejestrach) to ostateczna nota powędrowałaby o jedno, a może półtora oczka w górę. Mimo to doceniam trud i wkład w wymyślenie odpowiednich linii melodycznych do raczej niezbyt wesołych piosenek. Domyślam się, że w niedalekiej przyszłości chłopaki będą starali się nagrać coś pomiędzy stylistyką The Devil Wears Prada a Attack Attack!/Chiodos - co w tym kraju spotka się z linczem lwiej części fanów gitarowego grania, nierozumiejących zmian na ogólnoświatowej scenie muzycznej. Obawiam się tylko, że przepoczwarzenie się w tak inteligentny i idący pod prąd twór może potrwać odrobinę za długo. Jeśli nie, koniecznie dajcie znać.

Zaletą tego wydawnictwa jest brzmienie uzyskane w Aurora Studio w którym nagrywało ostatnio m.in. wyżej wspomniane Zeal oraz hardcore`owcy z Thug x Life. Odpowiedzialny za realizację tej epki (chyba) nieznany mi Daniel, odwalił kawał naprawdę dobrej roboty, uzyskując bardzo selektywny, ale nie pozbawiony ciężaru sound, co w połączeniu z muzyką Suicide Seed dało efekt zbliżony do nagrań Devil Sold His Soul, czy jednego z moich ostatnich odkryć w postaci Heights.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio