Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
In Waves

TRIVIUM
In Waves

Melodic metalcore

Gdy najbardziej interesującym utworem na całej płycie jest jej intro, wiedz, że coś się dzieje nie tak. Melodyjny metalcore nigdy nie był bastionem dla innowacyjnych brzmień czy tekstów, ale od momentu, gdy stał się prawie tak popularny jak dekadę wcześniej nu-metal, w gatunku zaczęło się robić szczególnie nudno.

Trivium - jako jeden z zespołów o większych ambicjach niż pozostali kumple z branży - miał u mnie pewien kredyt zaufania, choćby po ostatnim, udanym "Shogunie". Niestety, ich piąty długogrający krążek to bardziej bezpieczna jazda wpasowująca się w ramy MTV2 niż bezkompromisowa twórczość wojowników z Florydy - jak swego czasu nazywałem ten zespół.

Choć niektóre utwory nadają się idealnie na poranny jogging czy do wyciskania siódmych potów w siłowni, te pojedyncze przypadki w żaden sposób nie roztaczają wokół "In Waves" aury doskonałości. Gdy zasiadamy do spokojnej analizy albumu, okazuje się, że ci bezlitośni mesjasze metalcore'u zwyczajnie przestraszyli się ryzyka, mając na koncie spore sukcesy. Szkoda, tym bardziej że są momenty, w których pojawiają się przebłyski geniuszu w muzyce kwartetu, będące jednak tylko swoistymi przerywnikami dla wygładzonego do granic możliwości metalu, w którym produkcja przysłania wyższą ideę, o ile taka w ogóle istniała. Wygląda na to, że gdy oczekiwaliśmy, by Trivium zdefiniowało się muzycznie, oni postawili na wpasowanie się w schemat, żeby spokojnie przespać zbliżającą się zimę.

M. Kubicki
WARNER

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>PROPHETS OF RAGE</span> Prophets Of Rage

PROPHETS OF RAGE Prophets Of Rage

<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

 

 

Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio