SCORPIONS Born To Touch Your Feelings

Born To Touch Your Feelings
Wykonanie
Nagranie

Dobre kilka lat temu Scorpionsi ogłosili zejście ze sceny i udanie się na emeryturę. Upoważniało ich do tego osiągnięcie "ustawowego wieku", jednak długo nie wytrwali w swoim postanowieniu. Wręcz przeciwnie - jeszcze zintensyfikowali swoją aktywność.

Od tego czasu zagrali setki koncertów, wydali płytę "MTV Unplugged", studyjny album "Return to Forever", a teraz składankowy album z wyborem najlepszych ballad z ich repertuaru, uzupełniony o dwie nowe kompozycje.

Pierwsza z nich ("Melrose Avenue") wyszła spod palców Matthiasa Jabsa i choć jej żywiołowość burzy nieco koncepcję płyty, to doskonale oddaje charakter muzyki zespołu. Druga ("Always Be With You") powstała po urodzinach najmłodszego syna jej autora, Rudolfa Schenkera, i stanowi formę miłosnej deklaracji artysty.

Pięćdziesięcioletni dorobek zespołu jest na tyle potężny, że mogliby zasilić przebojami kilka takich składanek. Pretekstem do wydania płyty było 40-lecie utworu "Born To Touch Your Feelings", który dał tytuł wydawnictwu. Każdy z pewnością zna piosenkę "Wind of Change", nierozerwalnie związaną z upadkiem Muru Berlińskiego i zmianami ustrojowymi w naszej części Europy.

Na trwałe w pamięć fanów wryły się także inne klasyczne power ballady Niemców: " Still Loving You", "Holiday", "Send Me an Angel", "Always Somewhere" czy "When the Smoke Is Going Down" ze słynnej płyty "Blackout".

Grzegorz Dusza
SONY

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu