The End

BLACK SABBATH
The End

Metal

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

"The End Of The End" - film dokumentujący ostatni koncert legendarnej grupy, który odbył się w ich rodzimym mieście Birmingham - można było obejrzeć na specjalnych pokazach w kinie. Teraz do rąk fanów trafi ł zapis DVD tego wydarzenia.

Z wyjątkiem perkusisty Billa Warda, mamy do czynienia z pierwszym najdoskonalszym składem Black Sabbath. Ozzy Osbourne, Tony Iommi i Gazer Butler nie zapomnieli, jak powinien przebiegać dobry metalowy koncert.

Black Sabbath nie są już tak żywiołowi na scenie jak dawniej, wyraźnie słychać pewne niedociągnięcia, ale moc grania pozostała. Skupili się na wykonaniu klasycznych kawałków z lat 70. Zaczynają od "Black Sabbath", kończą "Paranoid", a między nimi pojawiają się choćby "War Pigs", "N.I.B", "Iron Man" i "Children of the Grave".

W wersji rozszerzonej do koncertowego DVD została dołączona płytka CD z rejestracją krótkiej sesji nazwanej "The Angelic Sessions", którą zespół odbył niedługo po koncercie. Na żywo, ale w studiu, muzycy zagrali pięć kawałków: "The Wizard", "Wicked World", "Sweet Leaf", "Tomorrow's Dream" i "Changes". Cenna pamiątka po heavymetalowej grupie wszech czasów.

Grzegorz Dusza
EAGLE/UNIVERSAL

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj