NOCNY KOCHANEK
Randka w ciemność
Randka w ciemność
Wykonanie
Nagranie

Nocny Kochanek jest fenomenem na naszym rynku. Ich koncerty wyprzedają się jak świeże bułeczki, a teledyski na You Tube’e mają milionową liczbę wyświetleń. Po tym, jak zostali "Zdrajcami metalu", powracają z trzecim albumem pod równie intrygującym tytułem "Randka w ciemność".

Pomysł na muzykę był prosty: sparodiować heavy metal z całą jego pompatycznością i powagą. Mocno wkurzyli tym "prawdziwych metalowców", ale zyskali znacznie szersze grono fanów, którzy obok dobrze zagranej muzyki cenią także luz i humor. A Nocny Kochanek to bardzo sprawna kapela metalowa, czerpiąca z najlepszych wzorców. W ich piosenkach słychać echa glamu, hard rocka, heavy metalu, thrashu i black metalu.

Wśród piosenek jest także średniowieczna folkowa ballada "Koń na białym rycerzu" i klasyczna power-ballada "Andrzela". Jako inspirację wskazują Iron Maiden, Metallikę, Helloween, Judas Priest, Saxon i Primal Fear. W tekstach dostaje się celebrytom, choćby Magdzie Gessler ("All Dente"), Nergalowi ("Czarna czerń") czy Janowi Borysewiczowi ("Pijany mistrz"). Robią to jednak z przymrużeniem oka, wywołując na twarzy słuchacza szeroki uśmiech. Nocny Kochanek jest jak Big Cyc, Łydka Grubasa i Bracia Figo Fagot razem wzięci.

Grzegorz Dusza
Agora

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu