Randka w ciemność

NOCNY KOCHANEK
Randka w ciemność

Metal

  • Wykonanie
  • Nagranie

Nocny Kochanek jest fenomenem na naszym rynku. Ich koncerty wyprzedają się jak świeże bułeczki, a teledyski na You Tube’e mają milionową liczbę wyświetleń. Po tym, jak zostali "Zdrajcami metalu", powracają z trzecim albumem pod równie intrygującym tytułem "Randka w ciemność".

Pomysł na muzykę był prosty: sparodiować heavy metal z całą jego pompatycznością i powagą. Mocno wkurzyli tym "prawdziwych metalowców", ale zyskali znacznie szersze grono fanów, którzy obok dobrze zagranej muzyki cenią także luz i humor. A Nocny Kochanek to bardzo sprawna kapela metalowa, czerpiąca z najlepszych wzorców. W ich piosenkach słychać echa glamu, hard rocka, heavy metalu, thrashu i black metalu.

Wśród piosenek jest także średniowieczna folkowa ballada "Koń na białym rycerzu" i klasyczna power-ballada "Andrzela". Jako inspirację wskazują Iron Maiden, Metallikę, Helloween, Judas Priest, Saxon i Primal Fear. W tekstach dostaje się celebrytom, choćby Magdzie Gessler ("All Dente"), Nergalowi ("Czarna czerń") czy Janowi Borysewiczowi ("Pijany mistrz"). Robią to jednak z przymrużeniem oka, wywołując na twarzy słuchacza szeroki uśmiech. Nocny Kochanek jest jak Big Cyc, Łydka Grubasa i Bracia Figo Fagot razem wzięci.

Grzegorz Dusza
Agora

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj