Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Truth Is A Beautiful Thing

LONDON GRAMMAR
Truth Is A Beautiful Thing

Pop alternatywny

Po bardzo udanym debiutanckim albumie "If You Wait" londyńczycy powracają z jeszcze bardziej melancholijną porcją piosenek. Na "Truth Is A Beautiful Thing" nie znajdziemy utworów o zdecydowanym rytmie czy wyrazistszym beacie.

Do jej wysłuchania trzeba się odpowiednio nastroić, nigdzie nie spieszyć. Piosenki London Grammar są jak ze snu – ulotne i nierealne. Spora w tym zasługa wokalistki Hanny Reid, której dźwięczny, melancholijny głos w połączeniu z nastrojowymi, minimalistycznymi podkładami z pogranicza popu, ambientu i trip hopu robi ogromne wrażenie. Jego barwa przywołuje skojarzenia z Laną Del Rey, Dido i Florence Welsh.

Choć jeśli szukać jakiś muzycznych odniesień, to London Grammar najbliżej do The xx. Przy produkcji albumu maczali palce: brytyjski mistrz ambientu Jon Hopkins (Briana Eno), zdobywca Grammy Paul Epworth (Florence & The Machnie) oraz Greg Kurstin (Sia).

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio