Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
1970

AVISHAI COHEN
1970

Pop

Nie ma już kontrabasisty Avishaia Cohena, którego pierwszy raz usłyszałem w grupie Origin Chicka Corei na North Sea Jazz Festival w Hadze, a potem podziwiałem w jego własnych zespołach zanim... Właśnie, zanim zaczął śpiewać!

Dziś Avishai Cohen jest przede wszystkim wokalistą, który akompaniuje sobie na fortepianie, basie lub kontrabasie, śpiewa piosenki, które z pewnością trafiają na listy przebojów w rodzimym Izraelu i we Francji, gdzie cieszy się popularnością.

W Paryżu nagrał swój nowy album "1970". To rok jego narodzin w kibucu Kabiri tuż przy granicy z Libanem. Producentem płyty jest Jay Newland, dziewięciokrotny laureat Grammy, który przyczynił się do sukcesu multiplatynowego albumu Norah Jones "Come Away With Me" i rewelacyjnej płyty Gregory’ego Portera "Liquid Spirit".

Majstersztyku nie udało mu się powtórzyć z Avishaiem Cohenem, choć nie można powiedzieć, że to jest słaba płyta. Jest dobra. Po prostu wolę go w roli ekspresyjnego kontrabasisty, który gra jazz. Nawet niech to będzie smooth jazz, ale niech nie śpiewa.

Jakie krytyk ma prawo ingerować w karierę artysty? Żadnego, ale ocenić może. "1970" to zbiór chwytliwych przebojów napisanych przez samego wokalistę, a także "For No One" Lennona i McCartneya oraz tradycyjnego tematu "Motherless Child".

Łukasz Turkan
SONY MASTERWORKS

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio