Barbra: The Music… The Mem’ries… The Magic!

BARBRA STREISAND
Barbra: The Music… The Mem’ries… The Magic!

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Już szóstą dekadę należy do najpopularniejszych artystek w USA. Sprzedała najwięcej płyt wśród wykonawców solowych, bo aż 145 milionów. Nic dziwnego, że na trasie koncertowej po Ameryce zatytułowanej "Barbra: The Music... The Mem1ries...The Magic!" witały ją frenetyczne oklaski.

Nie ma już tego ciepłego głosu o wielkiej skali, ale nadal jej interpretacje są magnetyczne, ma wyjątkowy dar opowiadania, jest mistrzynią tworzenia klimatu, niemal z każdej piosenki czyni oryginalny przebój. W wywindowaniu kariery na niebotyczny poziom pomogły jej z pewnością filmy, w których grała główne role.

Swą karierę Barbra Streisand zaczęła w 1959 r. w gejowskim klubie The Lion na Greenwich Village, mając zaledwie 17 lat, wkrótce zmieniła imię na Barbra. Występowała w musicalach na Broadwayu i w programach telewizyjnych. Jednym z pierwszych jej wielkich przebojów był utwór "People" (1964), który wykonywała na trasie koncertowej.

Burzę braw dostało wykonanie najważniejszej piosenki z filmu "Yentl" - "Papa, Can You Hear Me?". Pomiędzy utworami wtrącała swoje komentarze na tematy społeczne, polityczne i w obronie środowiska naturalnego, marząc o lepszej przyszłości, jak w piosence "Pure Imagination". Album "Barbra: The Music… The Mem’ries… The Magic!" kończy utwór opowiadający o całym jej życiu "I Didn’t Know What Time It Was".

Marek Dusza
COLUMBIA/SONY MUSIC

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj