Akustycznie

PECTUS
Akustycznie

Pop rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Czterej bracia Szczepanikowie tworzący rzeszowską grupę Pectus znaleźli się na tym etapie kariery, w którym wykonawca decyduje się na album akustyczny z przebojami. Cała płyta została nagrana na setkę, dzięki czemu - jak sami mówią - mogli uchwycić ten specyficzny klimat intymności muzyki granej na żywo. Takie wykonania wymagają skupienia, perfekcyjnych umiejętności i ogrania. Wszystkie te kryteria spełnia płyta rodzinnego bandu.

Piosenki zespołu może nie były superprzebojami, ale też nie można powiedzieć, że Pectus to grupa nieznana, bez dorobku. Mają swoją publiczność, często są prezentowani w telewizji i w radiu. Ich poprockowy repertuar z akompaniamentem gitar akustycznych zyskuje nawet na atrakcyjności.

Brzmienie nabiera szlachetności, świetnie sprawdzają się tu wielogłosowe partie czwórki braci. Gościem specjalnym na płycie jest laureat Grammy, pianista jazzowy, Włodek Pawlik. Fortepianowymi akordami i solówką ubarwił premierowy utwór "Do góry nogami" oraz balladę "To co chciałbym ci dać" w stylu Perfectu.

Grzegorz Dusza
POLSKIE RADIO

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio