PECTUS

Kobiety/Wojciech Młynarski

Kobiety/Wojciech Młynarski

Wykonanie

Nagranie

Czterej bracia Szczepanikowie tworzący Pectus po raz drugi w swojej karierze serwują nam płytę, do nagrania której zaprosili wybitne polskie wokalistki. Tym razem pomysł na płytę był inny.

Jak wspominają, dotarli do materiałów, które do tej pory leżały w szufladach rodziny Wojciecha Młynarskiego. Postanowili skomponować muzykę do tych "nieśpiewanych" wierszy, ale w taki sposób, by aranżacje i kompozycje pasowały do głosów i temperamentów zaproszonych wokalistek.

Łącznikiem jest tu frontman grupy Tomasz Szczepanik. Jego wokal doskonale komponuje się z głosem każdej ze śpiewających pań. "Idę na całość" z Alicją Majewską w roli głównej mógłby z powodzeniem znaleźć się w jej repertuarze.

Najbliższy rockowej formuły jest "Horoskop" z Małgorzatą Ostrowską. Funkowy puls niesie "Przejazdem", zaśpiewany w duecie z Kayah. Optymistyczny przekaz i przebojową melodię ma "Głowę noś do góry" z udziałem Kasi Cerekwickiej.

W "Dwóch miastach" w swoim unikalnym stylu zaśpiewały dziewczyny z Tuli. Utwór "Poetka znikła w oddali" jest poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej, a wykonuje go Magda Umer - przyjaciółka zarówno Młynarskiego, jak i Osieckiej. Na tej płycie każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, nawet jeśli nie jest fanem Pectusa.

Grzegorz Dusza
Agora

INNE PŁYTY AUTORA
Akustycznie
Pop
Akustycznie

Czterej bracia Szczepanikowie tworzący rzeszowską grupę Pectus znaleźli się na tym etapie kariery, w którym wykonawca decyduje się na album akustyczny z przebojami. Cała płyta została nagrana na setkę, dzięki czemu - jak sami mówią - mogli uchwycić ten specyficzny klimat intymności muzyki granej na żywo.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu