KASIA KOWALSKA Aya

Aya
Wykonanie
Nagranie

Dziewiąty autorski album "polskiej królowej melancholii" ukazuje się po dziesięciu latach przerwy koniecznej do odbudowania psychiki artystki. Impulsem do powstania płyty stała się wyprawa do USA. Tam Kasia Kowalska nawiązała kontakty, które wykorzystała podczas nagrywania krążka.

Część prac odbyło się w studiu należącym do Foo Fighters. W nagraniach wzięli udział tamtejsi muzycy i realizatorzy. Ten "amerykański" szlif jest słyszalny w jej nowych piosenkach. Szczególnie w przebojowym, nawiązującym do country utworze "Alannah (tak niewiele chcę)" - kompozycji napisanej na cześć Alannah Myles.

Folkowe wątki i banjo można usłyszeć w utworze "Przebaczenia akt”. W znanej już od jakiegoś czasu kompozycji "Aya" odzywa się rockowa dusza artystki. To typowe stoner-rockowe granie, nawiązujące do Queens Of The Stone Age.

Dawnych fanów wokalistki zaintrygują z pewnością oparte na nośnych melodiach kompozycje "Teraz kiedy czuję" oraz "Czas się kurczy". Intrygująco wypada ballada "Czerń i biel". Kasia Kowalska wybrała na płytę najbardziej optymistyczne teksty, jakie była zdolna stworzyć w ostatnich latach. Niech to jednak nikogo nie zwiedzie. Cały czas mamy do czynienia z melancholijnym materiałem utrzymanym w molowej tonacji.

Grzegorz Dusza
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu