Flipside


Flipside

  • Wykonanie
  • Nagranie

Nina Karpińska brała udział w dziewiątej edycji "Must Be The Music" i zajęła drugie miejsce. Piętnastolatka zaskoczyła jurorów i widzów niespotykaną jak na ten wiek dojrzałością muzyczną. Na swój płytowy debiut czekała jednak do osiągnięcia pełnoletniości.

W programie padały porównania do Bjork. Jednak ten trop zupełnie nie ma pokrycia w piosenkach zawartych na "Flipside". Młoda wokalistka, która przyjęła pseudonim Neena, śpiewa inaczej niż słynna Islandka - zdecydowanie spokojniej, bez udziwnień i dźwiękowego szaleństwa. Najbliżej jej do taneczno- elektronicznej sceny spod znaku The Knife, Moloko, a przede wszystkim Lykke Le.

Prowadzone tanecznym bitem "Strange Land" i "Last Call" mają zadatki na przebój. Opatrzony kosmicznymi syntezatorami "The Game" przywołuje na myśl Tame Impala, fortepianowy "No One" może kojarzyć się z Melą Koteluk, a "The Ridder" z Moniką Brodką. Te porównania nie są przypadkowe, bowiem za produkcję płyty odpowiada Bartosz Dziedzic, współtwórca sukcesów "Grandy" Moniki Brodki, "Migracji" Meli Koteluk i "Małomiasteczkowego" Dawida Podsiadło. Posiadł on zdolność przemieniania konwencjonalnego popu w twórczość zdecydowanie ambitniejszą, zrealizowaną z artystycznym sznytem.

Grzegorz Dusza
Pomaton/Warner

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj