KATE BUSH The Kick Inside

The Kick Inside
Wykonanie
Nagranie

Debiut Kate Bush przypadł w momencie, w którym wybuchła punkowa rewolucja. W dobie ekscesów i skandali, brudu i hałasu zaproponowała piosenki zupełnie nieprzystające do panującej mody. Repertuar zawarty na "The Kick Inside"urzekał lekkością, bogactwem melodii oraz kunsztownymi opracowaniami z wykorzystaniem brzmień orkiestrowych, fortepianu i instrumentów ludowych.

Dwudziestoletnia Kate Bush jawi się tu jako leśna nimfa, postać z ludowych wierzeń. Inspiracji szukała w literaturze. Już pierwszy singiel "Wuthering Heights" - napisany pod wrażeniem lektury "Wichrowych wzgórz" Emily Bronte - zapewnił jej sławę. Ta piosenka po dziś dzień robi piorunujące wrażenie.

Nie mniej znany "Moving" ubarwił głos wieloryba. Utwór tytułowy opowiadał inspirowaną ludową balladą historię dziewczyny, która znalazła się na krawędzi samobójstwa zaszedłszy w ciążę za sprawą swojego brata. Jej głos brzmi tu tak samo przeszywająco i emocjonalnie jak historia, którą śpiewa. "The Saxophone Song" solówką opatrzył jazzowy mistrz tego instrumentu - Alan Skidmore.

W otoczeniu wytrawnych instrumentalistów i pod czujnym okiem swojego mentora, Davida Gilmoura, Kate Bush nagrała jeden z najważniejszych debiutów w historii muzyki pop.

Grzegorz Dusza
Fish People/Warner

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu