Sleep Well Beast

THE NATIONAL
Sleep Well Beast

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Ktoś bardzo trafnie przyrównał głos wokalisty The National, Matta Berningera do smaku gorzkiej czekolady. Jego przejmujący baryton ma to coś, co potrafi urzec słuchacza bez reszty, zaczarować, wprowadzić w stan swoistej nirvany.

"Sleep Well Beast", siódmy album The National, z pewnością nie zawiedzie sympatyków grupy. To zarazem najbardziej różnorodne dzieło Amerykanów. Są tu charakterystyczne smutasy, o powolnej, nieco ociężałej narracji, jak "Nobody Else Will Be There" czy "Guilty Party". Przebojowa melodia prowadzi z kolei wyjątkowo żwawy - jak na The National - "The System Only Dreams in Total Darkness".

W rytmie walca poruszamy się w "Carin at the Liquor Store". Warto zwrócić uwagę na elektroniczno-gitarowy "I'll Still Destroy You" – łudząco podobny do ostatnich dokonań Radiohead. Mocny gitarowy riff niesie hałaśliwy "Turtleneck".

Mnie szczególnie ujęła piosenka "Walk It Back" o filmowym brzmieniu, łącząca świat rocka, elektroniki i klasyki. Muzyka tego nowojorskiego kwintetu nie należy do najweselszych, ale jeśli lubimy posępne klimaty, można rozkoszować się nią bez reszty i nawet ujrzeć w niej iskierkę nadziei.

Grzegorz Dusza
4AD/SONIC

Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj