Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Sleep Well Beast

THE NATIONAL
Sleep Well Beast

Rock

Ktoś bardzo trafnie przyrównał głos wokalisty The National, Matta Berningera do smaku gorzkiej czekolady. Jego przejmujący baryton ma to coś, co potrafi urzec słuchacza bez reszty, zaczarować, wprowadzić w stan swoistej nirvany.

"Sleep Well Beast", siódmy album The National, z pewnością nie zawiedzie sympatyków grupy. To zarazem najbardziej różnorodne dzieło Amerykanów. Są tu charakterystyczne smutasy, o powolnej, nieco ociężałej narracji, jak "Nobody Else Will Be There" czy "Guilty Party". Przebojowa melodia prowadzi z kolei wyjątkowo żwawy - jak na The National - "The System Only Dreams in Total Darkness".

W rytmie walca poruszamy się w "Carin at the Liquor Store". Warto zwrócić uwagę na elektroniczno-gitarowy "I'll Still Destroy You" – łudząco podobny do ostatnich dokonań Radiohead. Mocny gitarowy riff niesie hałaśliwy "Turtleneck".

Mnie szczególnie ujęła piosenka "Walk It Back" o filmowym brzmieniu, łącząca świat rocka, elektroniki i klasyki. Muzyka tego nowojorskiego kwintetu nie należy do najweselszych, ale jeśli lubimy posępne klimaty, można rozkoszować się nią bez reszty i nawet ujrzeć w niej iskierkę nadziei.

Grzegorz Dusza
4AD/SONIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio