Sleep Well Beast

THE NATIONAL
Sleep Well Beast

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Ktoś bardzo trafnie przyrównał głos wokalisty The National, Matta Berningera do smaku gorzkiej czekolady. Jego przejmujący baryton ma to coś, co potrafi urzec słuchacza bez reszty, zaczarować, wprowadzić w stan swoistej nirvany.

"Sleep Well Beast", siódmy album The National, z pewnością nie zawiedzie sympatyków grupy. To zarazem najbardziej różnorodne dzieło Amerykanów. Są tu charakterystyczne smutasy, o powolnej, nieco ociężałej narracji, jak "Nobody Else Will Be There" czy "Guilty Party". Przebojowa melodia prowadzi z kolei wyjątkowo żwawy - jak na The National - "The System Only Dreams in Total Darkness".

W rytmie walca poruszamy się w "Carin at the Liquor Store". Warto zwrócić uwagę na elektroniczno-gitarowy "I'll Still Destroy You" – łudząco podobny do ostatnich dokonań Radiohead. Mocny gitarowy riff niesie hałaśliwy "Turtleneck".

Mnie szczególnie ujęła piosenka "Walk It Back" o filmowym brzmieniu, łącząca świat rocka, elektroniki i klasyki. Muzyka tego nowojorskiego kwintetu nie należy do najweselszych, ale jeśli lubimy posępne klimaty, można rozkoszować się nią bez reszty i nawet ujrzeć w niej iskierkę nadziei.

Grzegorz Dusza
4AD/SONIC

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio