Przechodzień o wschodzie

STRACHY NA LACHY
Przechodzień o wschodzie

Folk rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Strachy Na Lachy zdefiniowały swoje brzmienie na debiutanckim albumie i pozostają mu wierne po dziś dzień. Grupa, która była kontynuacją kultowej Pidżamy Porno, z czasem stała się wiodącym zespołem dla jej lidera Krzysztofa Grabowskiego - autora przekonujących tekstów.

Na najnowszym albumie "Przechodzień o wschodzie" autor podejmuje cały wachlarz tematów. Obok miłosnych numerów, w których bardzo zręcznie operuje słowem, jak "Twoje motylki", "Nie zakochuj się w wietrze" czy "Obłąkany obłok" (duet z Kasią Golomską), mamy także wątki społeczno-polityczne ("Co się z nami stało", "Podziemne przejście").

Swoistą wiwisekcją jest numer "Nazywam się Grabowski", w którym słowami znużonego pięćdziesięciolatka autor śpiewa o tym, że nie ma zbyt wielu kumpli, a mecze już dawno ogląda sam. W innym tekście dodaje zaś: "Za starzy na fajki i kawę". Do twórczości Strachów wkradła się melancholia, choć wciąż nie brak tu piosenek o zgrabnej melodyce.

"Twoje motylki", "Katastrofa szczęścia", "Matka Boska", "Podziemne przejście" czy dancingowy "Krótki sznur" to świetne skrojone numery o dużym komercyjnym potencjale. Teraz oczekujemy na zapowiadaną płytę punkowej Pidżamy.

Grzegorz Dusza
SP RECORDS

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj