LUNATIC SOUL Under The Fragmented Sky

Under The Fragmented Sky
Wykonanie
Nagranie

"Under The Fragmented Sky" - najnowsze dzieło Mariusza Dudy - miało być jedynie suplementem do wydanego w październiku ubiegłego roku piątego krążka Lunatic Soul "Fractured", a stało się pełnowymiarowym albumem. Osiem zawartych na nim kompozycji pokazuje różne oblicza twórczości zespołu, który jest odskocznią od głównych poczynań lidera formacji Riverside.

Wciąż najważniejszym elementem nagrań Lunatic Soul jest elektronika. Spore wrażenie robi triphopowy "Shadows", zbudowany na tajemniczych dźwiękach rodem z orientu. Transowy hipnotyczny rytm niesie kompozycję "The Art of Repairing", nawiązującą do klasyki syntezatorowej muzyki lat 70.

Inspiracją dla Mariusza Dudy była w tym wypadku twórczość Kraftwerk. W wielu utworach na tle elektronicznego podkładu pojawiają się głosy, ale potraktowane w ten sposób, że pełnią rolę dodatkowego instrumentu. Są także dwie klasyczne piosenki. Tytułowa kompozycja, zaśpiewana przy akompaniamencie gitary akustycznej, ma zdecydowanie folkowy klimat. "Untamed" z kolei najbardziej kojarzy się z twórczością Riverside.

Choć miał to być tylko dodatek dla fanów zespołu, to "Under The Fragmented Sky" okazał się pełnowartościowym produktem, jedną z najlepszych pozycji w dorobku Lunatic Soul.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu