Lato z Radiem Festiwal

RÓŻNI WYKONAWCY
Lato z Radiem Festiwal

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Ostatnia trasa Lata z Radiem zakończyła się w zupełnie nowej formule. Na dwóch festiwalowych scenach ustawionych na gdyńskim skwerze Kościuszki jednego dnia wystąpiła cała czołówka wykonawców utożsamianych z polską muzyką rockową i okołorockową.

Kto nie był na miejscu, mógł śledzić przebieg koncertu na wszystkich antenach Polskiego Radia. Ciekawym pomysłem było losowanie kolejności występów artystów. W jego wyniku na scenie nazwanej "Polski top" zaprezentowali się: Smolik, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Organek i Krzysztof Zalewski. Dobrym pomysłem była druga scena "Idzie nowe", na której zagrały wschodzące gwiazdy, m.in. Dara Zawiałow, Król, Tulia i Barbara Wrońska.

Podczas koncertu swoją premierę miała płyta, na której znalazły się utwory wszystkich artystów występujących na obu scenach "Lato z Radiem Festiwal". Brodka ma tu swój "amerykański" hit "Varsovie", Krzysztof Zalewski ekspresyjną "Miłość Miłość", Organek wystrzałową "Wiosnę", Daria Zawiałow stary polski szlagier "Jeszcze w zielone gramy", Tulia cover Depeche Mode "Enjoy The Silence", a Kortez intymny "Dobry moment". Jako bonus pojawia się sygnał audycji "Polka dziadek" w elektronicznej wersji Smolika.

Grzegorz Dusza
Polskie Radio

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj