The Blue Hour

SUEDE
The Blue Hour

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Najnowsza płyta Suede "The Blue Hour" stanowi dopełnienie tryptyku, na który składają się jeszcze nagrane w tej dekadzie albumy "Bloodsports" i "Night Thoughts".

Melodramatyzm zawsze był wizytówką Suede. Wokalista Brett Anderson i spółka potrafią nasycić nim piosenki jak mało kto. Niektóre utwory przynoszą jednak niespodziankę. Gotyckie chóry i orkiestrowy aranż w "As One" przenoszą muzykę Suede w zupełnie nierockowe rejony. Podobnie jak "Chalk Circles", który mógłby nagrać zespół Dead Can Dance.

Powrotem do lat 90. jest sentymentalny "Wastelands". Tu usłyszymy popisowy dla Andersona falset i klimat jakby z songów Davida Bowiego. Teledysk do "Life Is Golden" powstał w ukraińskiej Prypeci. Monumentalne brzmienie ma przejmujący "Tides". Nowofalowe gitary zdominowały melodyjny "Don’t Be Afraid If Nobody Loves You".

Suede doskonale operują nastrojem, dawkują emocjami, nadają piosenkom art-rockowy wymiar. Cały czas smucą, ale robią to z wdziękiem i charyzmą.

Grzegorz Dusza
Warner

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj